Home

  Torpedo
    Klub
    Soupiska
    Stadion
    Fotogalerie
    Rozhovory

 Statistika
    Účasti v soutěžích
    Tabulka střelců
    Brankáři
    Starty
    Rekordní výsledky

 Aktuální sezóna
    Tabulka
    Výsledky
    Rozpis zápasů
    Soupeři

 Historie
    Torpedo Ohrobec

 Dokumenty
    Seznam hřišť
    Kalendář akcí
    Konečné tabulky
    Histor. tabulka HL
    Zápis o utkání

 Odkazy

    Pražský svaz malého fotbalu
    Torpedo na mujtym.psmf.cz

    Stránky 1999 Praha
    Výsledky z českých soutěží
    Zprávy z fotbalu na fotbal.idnes.cz
    Zprávy z fotbalu na isport.blesk.cz
    Zprávy z fotbalu na efotbal.cz
    Pražský fotbalový svaz
    Soccerway.com - všechny ligy světa
    On-line zápasy
    Livesport.cz - výsledky živě


Kamera nám nesvědčila – první letošní ztráta v atraktivním utkání!

Motorlet 1, úterý 24/04/2023, 19:15
SKA Torpedo Ohrobec
5. koloRozmetadlo FC
3:6
(2:2)
góly 9. Dratva, 30. Salašovič, 41. Štefánek – 7., 46., 52., 57., 58. Beránek, 15. Čížek
žluté karty 47. Štefánek -
červené karty
rozhodčí (tým) (tým) 6
počet diváků 6 (z toho fans Torpeda: 0)
Kvalita utkání (10 maximum)
Herní podmínky (10 maximum)
Muž Torpeda v utkání Lukáš Dratva
Sestava Torpeda:
Nezbeda (C) - Salašovič, Šnajder, Šmied - Kozák, Opočenský, Dratva - Štefánek

Jinonice V 5. kole jsme na domácí půdě přivítali tým Rozmetadlo FC, který své zápasy natáčí na kameru, což je určitě prvek, který stojí za zmínku...;-) Soupeř měl lehké zpoždění cca asi 15 minut (my sportovně počkali, až se komplet sejde a byl v "plné palbě". Rozhodčí byli velmi podivní, zvláště asistent rozhodčího byl trošku případ pro Dr. Chocholouška, ale na zápas to naštěstí vliv nemělo.Ilustrace

Zápas začal za téměř ideálních podmínek, bylo sice lehce chladněji než by se čekalo, ale v podstatě ideální fotbalové počasí. Sestava doznala dvě změny od minulého utkání, místo Epperta se po delší době vrátil Šnajder a premiérový start v oranžovém dresu si připsal Lukáš Dratva – ročník 1996 – narozen 3 roky před prvním zápasem Torpeda.
Nekoná se žádné opatrné oťukávání, ale od začátku se zejména rychlá ofenzivní kola roztáčí naplno neb Rozmetadlo hraje s brankářem hodně "vysoko". Jsme aktivnější a v prvních pěti minutách máme 3 velké šance, Šnajder dostane ideální pobídku od Štefánka leč sám před gólmanem netrefuje "zařízení". Další šance je samostatný nájezd Salašoviče, který ale smolně končí střelou do tyče. Další šanci v podobě přečíslení dva na gólmana bohužel neřešíme precizně a následná dorážka Salašoviče do poloprázdné brány letí kousek nad. Rozmetadlo nehraje rozhodně "druhé housle" a v 6.minutě rozehrají roh a brilantní kombinací na jeden dotek otvírají skóre 0:1!! Běží minuta 8. a míč z autového vhazování si "vyžádá" novic Dratva, kličkou se zbaví protihráče a jeho dynamit v pravé noze napsal premiérový gól v ohrobeckém dresu 1:1!!
Minuta 10. přinesla individuální šanci Štefánka, ale jeho bomba končí jen v boční síti branky Rozmetadla. Na druhé straně v minutě 13. vytáhl "pravý beton" Nezbeda proti tvrdé ráně hostů. O minutu později již je ale o poznání hůře a po nedůrazném bránění celé pětice se prosazuje po kombinaci střelou do šibenice ze tří metrů Čížek 1:2!! 18. minuta přinesla souboj tváří tvář Dratva vs. Fary, střela zblokována, skóre se nemění (video však ukázalo, že mohla/měla přijít raději přihrávka, na zcela volného Salašoviče, na kterého by zívala prázdná brána, ale to je pouze kdyby...). 20.minuta přinesla opět souboj tváří tvář, tentokráte Nezbedy vs. hráč č.11. Nezbeda granátu z bezprostřední blízkosti bez bázně a hany nastaví své mužství (Ladia za a) nosí tajně na zápas suspenzor a stydí se to týmu říci, b) má koule z HEA slitiny c) koule překvapivě vůbec nemá neb je totiž zcela proti přírodě a fyzikálním zákonům inkasovat takovou ránu do "kulí" a neříci ani auu...:-)) a zabrání tak Rozmetadlu odskočit na rozdíl dvou gólů...
Dvě minuty poté pumelice ze střední vzdálenosti skoro přepůlí břevno za Nezbedou!! V 25. min napřáhne z 15m Dratva a jeho projektil k naší smůle rozezní pouze tyč.
28.minuta aktivní Dratva vyveze míč přes půl hřiště a najde v náběhu Salašoviče, který "skrytou" a velice chytrou střelou na přední tyč srovná poločasový účet na 2:2!
33. minuta přinesla nadějnou pozici pro Štefánka, leč jeho slabší přízemní střela změnu skóre v náš prospěch nepřinesla. Bohužel to stále platilo i v min. 36, kdy Rozmetadlo umě kombinovalo před naším vápnem, kde došlo k důraznějšímu obranému zákroku Šmieda a hosté dožadující se písknutí faulu nechali rozběhnout do přečíslení Dratvu se Salašovičem, kde první jmenovaný ideálně načasoval příhru přes dva dobíhající hráče, bohužel Salašovič k překvapení všech střelu poslal těsně vedle tyče. Za minutku už se ale skóre měnilo v náš prospěch - to nejprve dlouhý pas Šmieda přes celé hřiště "přečetl" před výborně nabíhajícím Štefánkem brankář Fary a rozhodl se rovnou podpořit útok aktivním vyvezením míče přes půlku hřiště, přičemž ho zradilo ale jeho vedení a ani následný skluz už mu nepomohl, protože míč mu odebral s chirurgickou přesností primáře Sovy Kozák, který narýsoval kolmici na Štefánka (který se "vymotal" právě včas s ochranné sítě jinonické "klece", kde skončil po předešlém sprintovém náběhu) a ten předvedl dokonalý cit pro míč, technickou vytříbenost a jemným obloučkem z prvního dotyku kolem obránce rozvlnil síť 3:2!! Hned minutu poté trmavrma před Nezbedou a rezultátem z toho je sice střela slabá, ale končící na tyči!! Za to ve 45. minutě již předvedli hráči Rozmetadla překrásnou akci jak z učebnice malého fotbalu! Mrázek převzal míč na své polovině, navedl si ho na střed, kolmice do kraje na spoluhráče, ten ihned z první pod sebe do vápna na plně rozeběhnutého Beránka, který uklízí z "jedničky" za bezmocného Nezbedu 3:3! V minutě 49. se mohlo skóre opět měnit v náš prospěch - Salašovič vybojuje na půlce míč, zatáhne a předloží před prázdnou bránu Dratvovi sice na jeho slabší levou nohu, který ale zakončuje takřka do prázdné brány!! To k šoku oranžových a mohutného aplausu hostí odmítne zákrokem zápasu Fary, který bleskovým přesunem a následnou robinsonádou Dratvu famózně vychytá! No a jak už to tak bývá, opět platí staré, otřepané "nedáš, dostaneš!!". Nepřesná naše rozehrávka při postupném útoku na soupeřově polovině "produkuje" bleskový brejk na jehož konci je hattrick pro Beránka 3:4!! Je cca 6 min do konce a nám nezbývá nic jiného než jít do rizika při power play. Štefánek na půlící čáře obelstí dvě "rozmetadla" a najde Salašoviče, který z první krásně trefuje z úhlu, bohužel se ho/nás drží smůla i v tomto okamžiku a gólovou střelu zastavuje opět tyč!!! (hosté si dle videozáznamu opravdu zhluboka oddychnou). Šance na zisk alespoň bodu bere za své, kdy přihrávku na půli Opočenského vystihne kdo jiný než Beránek a nemá problém uklidit z půlky do prázdné brány 3:5! Konečnou podobu skóre napíše opět Beránek, kdy nástřel od půlky gólmana Faryho velice šťastně tečuje přímo mezi nohy "autobrankáře" Šmieda 3:6!
Dnešnímu utkání by spíše slušela remíza, hrál se velice zajímavý, rychlý, technický fotbal. Soupeř věkově mladší využíval své rychlosti a kombinační hry, na druhou stranu Torpedo hrálo svojí hru, vypracovalo si dostatek šancí, otočilo vývoj utkání, ale bohužel je to bez bodu. Výsledky kola jsou takové, že nadále držíme první příčku. V následujícím 6. kole ji budeme hájit ve Vokovicích proti Pfefrs FC.

Odkaz na sestřih naleznete zde.

© Ladia Nezbeda a Filip Šmied 2023


SKA Torpedo Ohrobec

Copyright Torpedo Ohrobec 2009 Webmaster: Lukáš Mašek e-mail: Lukas.Masek@seznam.cz