Home

  Torpedo
    Klub
    Soupiska
    Stadion
    Fotogalerie
    Rozhovory

 Statistika
    Účasti v soutěžích
    Tabulka střelců
    Brankáři
    Starty
    Rekordní výsledky

 Aktuální sezóna
    Tabulka
    Výsledky
    Rozpis zápasů
    Soupeři

 Historie
    Torpedo Ohrobec

 Dokumenty
    Konečné tabulky
    Zápis o utkání

 Odkazy

    Pražský svaz malého fotbalu
    Týdeník Hanspaulka
    Torpedo na mujtym.psmf.cz

    Stránky 1999 Praha
    Výsledky z českých soutěží
    Zprávy z fotbalu na fotbal.idnes.cz
    Zprávy z fotbalu na isport.blesk.cz
    Zprávy z fotbalu na efotbal.cz
    Pražský fotbalový svaz
    Soccerway.com - všechny ligy světa
    On-line zápasy
    Livesport.cz - výsledky živěROZHOVOR S MÁŠOU BĚHEM DELŠÍ PAUZY MEZI ZÁPASY (15.11.2021)
Ladia: Ahoj Lukáši, dlouho jsme si nepopovídali. Tak jaká u Tebe?
Máša: Ahoj Ladiku, kamaráde. To teda! 7 let a 11 měsíců, to je dlouhá doba, co se za ni odehrálo věcí, že? No u mě naprosto skvělá!
Ladia: Jak hodnotíš poslední dvě "covidové" sezóny? Hlavně letos s Letci z Moťasu?
Máša: Tak tu druhou bych ani nehodnotil jako "covidovou", zatím se hraje a nám už chybí jen jeden nedůležitý spiel. Ale hodnotím to spíš negativně. Upřímně jsem byl dost optimista a myslim si, že náš kádr je na 2.ligu. Teda až na výjimky. .. . Proč na mě koukáš jako? Bohužel ta věčná zranění klíčových hráčů nás jistě stála potřebné body. Navíc letos nám do skupiny přidělili tebou zmiňované Flyers, kteří jsou teda o parník jinde a v podstatě jejich nalosováním naše ambice dost pohasly. Myslím si, že i v plné palbě bychom proti nim vyhráli tak maximálně jeden zápas z deseti.
Ladia: Jaká je ambice v roce 2022? Věříš ještě na jeden zázrak v případě postupu do 2.ligy? A pokud ne, s ohledem na věkový průměr, není už čas jít do veteránů?
Máša: Tak tohle je naše téma už čtyři roky, ale furt to ještě oddalujem. Osobně jaro vnímám jako poslední šanci porvat se o postup do 2.ligy a pokud to nevyjde, od podzimu 22 bych to viděl na tu veteránskou. Ideálně možná začít od 3. veteránský, když by to šlo, ta čtvrtá, nejnižší, to asi nebude úplně šlágr. Ale tohle budem řešit až v průběhu jara. Teď to prostě není téma. Na druhou stranu hrát o titul ve veteránské lize těžko budeme až nám bude většině 46, 47 let.
Ladia: Co říkáš na docházku, kde je pár železných mužů a zbytek to má trochu, jako dneska jdu náhodou kolem, tak přijdu?
Máša: Tak jako určitě mrzí mě to. Ale chápu kluky, že mají jiné přednosti. A hafat se prostě musí, jinak to dělá doma zlo.
Ladia: Jak se Ti jeví posily - Měska a Salašovič? A co další posílení - Maleček?
Máša: Tak určitě je to obrovské posílení. Jejich účast je na hřišti neskutečně vidět. Navíc po lidské stránce super kluci, spolehliví. Bohužel zatím toho moc neodehráli. A co se týká Malečka, tak to by byla také obrovská posila se zkušenostmi z ČFL. Bylo by fajn, kdyby si dneska nebo za týden udělal čas a zašel na 5 minut zařídit na svaz registračku. Navíc věk 35+, takže i s výhledem na veterány.
Ladia: Osobně si letos mohl uzavřít 400 startů, jak je pro Tebe důležitý takový milník a co si vybavíš za ty dvě dekády jako nej momenty?
Máša: Tak určitě. 400 už je číslo, kterého se jen tak někdo nedotkne. Vybavím si škváru na Zelený Lišce, úterní večery strávené na hřišti. Památné bitvy, třeba s Luciánem B v poslední minutě zajištěný postup, postup do 2.ligy a nervy drásající bitva s Bongo-Bongo, kde padlo pět karet, můj asi nejlepší zápas proti GIC La Plate, kdy jsme bez sřídání a ne v úplně top sestavě plichtili proti velkému favoritovi.
Ladia: A kdy dáš 75.branku? A bude to z dorážky nebo střely mimo vápno?
Máša: Mám to v plánu nůžkami, kousek před pulící čarou.
Ladia: Díky za rozhovor a snad dřív jak za pár let zase!
Máša: Snad mi v něm tu poslední otázku nebudeš pokládat znova. :-D Já samozřejmě taky děkuju, Ladiku. Měj se moc hezky.


ROZHOVOR S MÁŠOU PO OPĚTOVNÉM POSTUPU DO 3.LIGY (05.12.2013)
Ladia: Ahoj Mášo, jak se vede? Hodně dlouho jsme si spolu nepopovídali, tak je čas to konečně napravit. Samozřejmě hlavním tématem je opětovný postup do 3.ligy.
Jak hodnotíš průběh celé cesty z bahna 8. ligy?
Máša: Ahoj Ladiku, no je to opravdu dlouho, co jsme si tenhle čtenáři oblíbený off-line rozhovor nedali! Takže cesta zpátky byla dlouhá, ale až na výjimky do 4. ligy nenáročná. Letošní jaro jsme se špatně scházeli, což zapříčinilo například nesmyslnou porážku od podprůměrných Démonů a chyběl nám nakonec jediný bodík k postupu. Teď se to konečně podařilo.
Ladia: Co říkáš na výsledky Torpeda letos, grand finale proti Hodkovičkám, co se podle tebe povedlo a co se povedlo o něco méně?
Máša: Co se týká celého týmu, tak povedla se spousta věcí. Jako klíčový považuju angažování mladého Máry Opočenského, který k nám nádherně zapadl a hlavně chodí pravidelně. Co se nepovedlo, jakože, vůbec nepovedlo, tak to byly dva zápasy s 1. FP Praha a Těžkou demencí, tam se hlavně nepovedlo moje vystoupení mezi třemi tyčemi. Na druhou stranu pozitivum z toho je, že už mě tam nikdo nedostane a ani nebude přemlouvat. Dále co mě pořád jako managera týmu štve, že nemáme "svoje" hřiště a pevnej termín zápasů a že se mi nepodařilo přes léto delegovat vytvoření nových dresů, protože jsem byl časově, ale i finančně indisponován. Snad se to za pomoci spoluhráčů povede během této zimní pauzy. A k té druhé otázce grandfinále: přiznám se, že když jsem se před sezonou díval na los, tak jsem si řikal, že by se mohlo rozhodovat v posledním kole v Záběhlicích a taky, že jo. To, že Hodkovičky v tomhle prašivém počasí přitáhly přes dvacet fanoušků, to klobouček, ale, jak známo, to body nedělá. Prostě parádní finále a krásnej večer. Od semafůrka, přes neprůchodného Šmíďáka po tvořivého Víťu, ale zase nechci nikoho opomenout: Díky všem, je to tam!
Ladia: Jak si sám spokojen se svými výkony na hřišti i mimo něj?
Máša: Tak na to jsem už trošku reagoval v předchozí otázce. To byla z mojí strany opravdu parodie na fotbal. A co jsem nepromeěnil ve 2.kole proti 1.FP Praha za šanci, to mi pořád hlava nebere. Osobně teda letos moc se svými výkony spokojen nejsem, snad jen proti Staré gardě jsem odehrál solidní zápas.
Ladia: A ještě zamíříme o pár set metrů dál do Krče. Jak se Ti letos hrálo v 1999 Praha B? A co Bohemka – zachrání se na úkor těch druhých z Vršovic?
Máša: Odkud to vlastně měříš, Ládí? ;-) Mimochodem, tuhle otázku mi pokládáš skoro pokaždé a nejsem si jist, jestli to naše čtenáře zajímá. Hrálo se mi dobře, škoda, že jsem byl vice časově indisponován, protože nás na podzim chodilo až tragicky málo. Co se týče Bohemky, tak to závisí, jestli bude u kormidla soudruh estébák Valášek (krycí jméno Soukeník) se sportovním ředitelem Požárem a nepříliš nápaditým a odvážným trenérem bez srdíčka - Weberem. Pokud ano, moc tomu upřímně nevěřim. Tenhle kádr až na pět hráčů, včetně zraněného Šírla na ligu prostě nemá, a to i přes jeji tragickou až tragikomickou úroveň.
Ladia: Zabrousíme jako obvykle do soukromí, gratulace k dcerce Amálce. Jak se změnil tvůj život za posledních pár měsíců?
Máša: Ladíku, změnil se hodně. Každopádně díky za gratulaci a věř mi, že narození zdravého dítěte je to nejúžasnější, co Tě na světě může potkat. Užívám si to a jsem na Amálku patřičně pyšnej.
Ladia: Díky za rozhovor – Už jsme zase třetiligový!
Máša: Souhlasim. ;-)- Já díky. Asi se Tě taky na něco zeptám. Zatim.


ROZHOVOR S MÁŠOU PO 4. KOLE SEZONY P´2012 (09.10.2012)
Ladia: Ahoj Mášo, jak se vede? Delší dobu (2 roky) jsme si spolu nepopovídali, tak je čas to napravit. Samozřejmě začínáme aktuální kauzou, kontumací, odečtem bodů – co říkáš na rozhodnutí STDK PSMF?
Máša: No spíš rok a půl, ale OK ;-) No několik zraněných a šibeniční cas nás přiměl poprosit kamaráda, aby nám vypomohl. Nakonec na zápas dorazili i oba zranění/nemocní - Suchy s Viktorem a přišlo mi blbý ho posílat domu, když už vážil cestu přes celou Prahu. Bohužel jsme nastoupili proti zmrdům, kteří neunesli naprosto zaslouženou porážku a kteří sice tvrdí, že si přijeli zahrát fotbal, ale čtyři žlutý za zápas hovoří jasně. Snad tyhle dědci, hrající si na svaté, nepostoupí, proboha! Takže body jsme ztratili, ale pořád je v našich silách záchrana, dokonce si myslim, že by mohlo stačit i jen 5 bodů, ale snad jich bude alespon´ sedm.
Ladia: Co jinak říkáš na výsledky Torpeda a jak vidíš další průběh soutěže a s jakým umístěním se spokojíš?
Máša: Tak konečné umístění už bude jistě zklamáním, bo jsme chtěli postoupit, a to už se na 98% nepovede, ale na druhou stranu je fakt, že posílení se nám nepodařilo dotáhnout do úspěšného konce a teď se nám to krutě vymstilo. Cíl je tedy jasnej - záchrana a sezona podzim 2013 s přívlastkem "třetiligová".
Ladia: Jak si sám doteď spokojen se svými výkony? A jak si připraven snášet pětizápasovou pauzu?
Máša: Sem nasranej, ale beru to jako svoji chybu, takže pokud by měl být někdo z týmu potrestán, určitě jsem to já. Co se týče mých výkonů v Hanspaulce, zatím žádnej šlágr, ale skoro celý tým nehraje úplně ideálně, co si budeme povídat.
Ladia: A ještě zamíříme o pár set metrů dál do Krče. Jak se Ti letos hraje v 1999 Praha B?
Máša: No i zde je spousty marodů, a tak dostávám nebývale prostoru odehrát celé zápasy. Jsem za to rád a užívám si to, řekl bych, pokud mám být konkrétní, že se mi herně celkem povedly dva druhé poločasy - proti Újezdu a proti Kotvě, jinak taky žádný velký ántre. Na druhou stranu, dal jsem i pěknej a uklidnující gól, když jsem efektně lobnul vybíhajícího golmana, bylo to proti týmu Michala Bílka - Újezdu Praha 4, kterej nás na jaře za asistence TV kamer rozdrzil 8:0, takže povedená odveta. Jinak ty zápasy za bégo se občas liší jako den a noc, třeba hned následující zápas - derby s Krčí mě absolutně nebavil, samozřejmě je to i o té jedenáctce na placu, a ta k té ideální měla, jak řiká tvůj kolega Bosák, stejně blízko jako čabajka k racionální výživě.
Ladia: Zabrousíme trochu do soukromí, co u Tebe nového?
Máša: Tak to je soukromí, že jo? Takže leda soukromě, Ládi.


ROZHOVOR S MÁŠOU PŘED KONCEM SEZONY J´2011 (07.06.2011)
Ladia: Jak se máš, draku? Delší dobu (2 roky) jsme si spolu nepopovídali, co je u Tebe nového? Samozřejmě začínáme malinko bulvárně, ať se čtenář dozví nějakou senzaci.
Máša: Ahoj Ladio, 2 roky, že bysme si nepovídali, tomu se mi nechce věřit!!! Co u mě nového? Celkem dost jako! V březnu rozvod, nová láska jménem Markéta, nová práce...
Ladia: Co říkáš na výsledky oranžovo-bílé mašiny (20 zápasů v řadě neporažené)?
Máša: No když jede mašina s trojnásobným výkonem mezi motoráčkamam, jak jinak to může dopadnout, že? Zdendo, pošli nás od podzimu aspoň na pětiligový koleje, díky!
Ladia: Jak si sám spokojen se svými výkony?
Máša: Celkem jo, tak nějak střídavě. A to jak v Torpedu, tak ve velkym. Za povedený považuju zápas s Černýma koněma, Fugasem (i když jsem hrál jen chvíli s nemocí) a teď proti JRC, naopak nevyšel mi moc zápas s Šejkem...
Ladia: A teď zamířím o pár set metrů dál do Krče. Jak se Ti líbí a hraje v 1999 Praha B?
Máša: Tak velkej fotbal je něco úplně jiného. Líbí se mi tam moc. Samozřejmě zde je víc vidět, jak na tom kdo je po fyzické stránce. Co se týče mých výkonů na jaře, vyzdvihl bych určitě 2. poločas proti Vejsadovi, kdy sem byl hodně vyhecovanej, naopak moc se mi nepovedl zápas na Chodově, ale to ostatně celému týmu. Pro změnu, celý tým zahrál úžasně 1. jarní kolo proti silným Bohnicím.
Ladia: A pociťuješ velký rozdíl mezi velkým a malým fotbalem?
Máša: Tak určitě :) Jak fyzicky, tak technicky. Tu III. třídu bych přiřadil na úroveň 4. Hanspaulské ligy.
Ladia: A jak moc sleduješ zápasy 99ky A-týmu? Samozřejmě jako webmaster máš dokonalý přehled, ale kolik utkání si letos viděl naživo?
Máša: Sleduju moc a určitě je výsledkově víc prožívám, než béčka, kde hraju a kde zas tak moc o výsledky nejde. Co se týče návštěv, tak oproti podzimu, kdy jsem chodil celkem pravidelně, mi to na jaře moc nevychází. Navíc mi štve, že chystaná akce, pokud se tedy podaří postup, se uskuteční o víkendu, kdy asi pojedu na svatbu na Moravu. Uvidíme.
Ladia: Kromě toho, že kádr Torpeda se hodně prolíná s 99 B, našel sis tady nové kamarády?
Máša: Tak určitě :) (Poznámka: Oblíbená hláška Jardy Jágra).
Ladia: Jak vidíš svoje účinkování v obou týmech, kde si myslíš, že bude Torpedo hrát na jaře 2012 a o jakou příčku bude bojovat 99ka B?
Máša: Tak Torpedo předpokládám minimálně v 5. lize a bégo 99 o bednu ve III. třídě, samozřejmě nad Krčí B, teď už tedy asi pod hlavičkou "Krč C" :)
Ladia: Díky za rozhovor Mášo a ahoj v neděli na A-týmu
Máša: Ahoj, ahoj, ahoj! Torpedo Ohrobec and 99 Praha rulez!


ROZHOVOR S MÁŠOU PŘED KONCEM SEZONY J´2009 (05.06.2009)
Ladia: Ahoj Lukáši, jak se máš? Co nového u Tebe? Máša: Zdravim Tě, Ladiku. To je hezký, že sis vzpomněl. Pořád se něco děje, takže sem tam něco novýho i je...
Ladia: 1. Nejprve se zeptám na soukromí, sice nejsme bulvární plátek, ale v poslední době se kolem Tebe toho děje hodně zajímavého. Jaká byla dovolená na Bali? A za jakou firmu budeš pracovně kopat již víš?
Máša: Na Bali bylo jako v ráji, krásně jsem si vyčistil hlavu - doporučuji všem. S prací je to tak, že zatím nemám kde kopat. Snad se něco vynoří a někdo o mé služby bude mít zájem.
Ladia: 2. Torpedo letos čekají poslední dvě utkání, jak jsi spokojen s dosavadním průběhem sezóny?
Máša: 17 bodů z 18 možných, není uplně k zahození, nejdelší série bez porážky v historii Torpeda, nemůžu být nespokojen. Kdyby to vydrželo do konce sezony, bylo by to uplně super. Ale čekají nás ještě 3 zápasy, jestli se nepletu, i když ten pohár s Dekem, to beru letos jako takový nadplán, kde můžeme jenom překvapit...
Ladia: 3. Letošní sezóna je hodně pozitivní, ale našel bys i negativa?
Máša: Čoveče, ať se koukám, kam se koukám, nenacházim nic :-) snad nenastanou, probůh, v těch posledních dvou ligových zápasech...
Ladia: 4. Cíl Torpeda je jasný, co by proto Tebe osobně znamenal postup do třetí ligy?
Máša: splnění cíle, jak klubového pro letošní sezonu, tak mého osobního snu
Ladia: 5. A pokud se postoupí, jaké oslavy očekáváš?
Máša: oslavy z pověrčivosti raději neplánuju - ale jistě budou bouřlivé, zvláště ve spojení desetiletého výročí založení SKATO :-)


ROZHOVOR S FILIPEM V PRŮBĚHU ZIMNÍ PAUZY (19.02.2009)
Jaromír: Ahoj Filipe, můžu na slovíčko?
Filip: Ahoj Jaromíre, to víš, že ano...
Jaromír: Máš za sebou první, i když necelou sezonu v dresu Torpeda. Jak se Ti v týmu líbí?
Filip: Určitě líbí... tým je velmi ambiciozní (každou sezonu chce hrát o postup), hráčský kádr má svou kvalitu.
Jaromír: Jaké jsou Tvoje osobní ambice v nové sezoně?
Filip: Řeknu to takto: Torpédo má ambice postoupit do 3. ligy...
Jaromír: Co řikáš na nalosovanou skupinu? Proslýchá se, že sis přál do skupiny tým Pendula Bona, proč právě tento tým? Myslíš, že je v silách Torpeda postup?
Filip: Na skupinu nemám žádný názor neb soupeře vůbec neznám - bude to pro mě překvapení, co nás při jarních bojích o postup do 3.ligy čeká. A ohledně týmu PB: nemám k soupeři žádný vztah - jen se mi pouze líbí jejich atypický název týmu...
Jaromír: Také se mi donesly nějaké informace, že by si rád ve velkém fotbale přestoupil z Košíř do 1999 Praha, kde máš několik kamarádů. Je to pravda a případně jak to vypadá s transferem?
Filip: Zatím není nic určitého, na toto se mě zeptej koncem května, každopádně sezonu dohraji s největší pravděpodobností v Košířích...
Jaromír: Nastoupil jsi celkem k 5 utkáním Torpeda. Kde myslíš, že jsou největší slabiny Torpeda?
Filip: trošku koncovka, trošku fyzická kondice, defenzivní činnost celého mužstva se také musí zlepšit neb dostáváme někdy hodně zbytečné branky. Prostě je stále co zlepšovat...
Jaromír: Děkuji za příjemný rozhovor a přeju Ti hodně štěstí, jak v Torpedu, tak v osobním životě.


ROZHOVOR S LADIOU V PRŮBĚHU ZIMNÍ PAUZY (03.02.2009)
Jaromír: Ahoj Ladio, můžu na slovíčko?
Ladia: Ahoj Jardo, na Tebe si vždycky chvíli udělám, i když to mám hodně nabitý.
Jaromír: Pověz nám, co je nového v Torpedu a v tvém osobním životě?
Ladia: V Torpedu je teď pauza, takže léčíme si bolístky ze sezóny a dáváme se dohromady na jaro, které by konečně mělo být postupové. V osobním životě očekává určité změny, ale k tomu se vyjádřím později.
Jaromír: Ačkoliv bulvár moc nesleduji, donesly se mi nějaké informace, že během podzimu tvoje pověstný torpéďácký srdíčko nebilo uplně na 100%. I když už je údajně všechno jako dřív, chceš k tomu něco říct, nebo snad vyvrátit nebo dokonce to označit za naprostý výmysl? Narážím konkrétně na zápas se Cvrčkama z 12.10.2008, jestli mi jako rozumíš? Několik tvých spoluhráčů bylo údajně tvým předzápasovým počinem doslova šokováno.
Ladia: Mrzí mě pochybnosti o torpéďáckém srdíčku, to bylo, je a bude vždy na pravém místě, pravda je, že podzim nebyl z mé strany úplně ideální, ale to už se vyřešilo. Aféra s Cvrčky se podle mě trochu zbytečně nafoukla, ale přiznávám, že jsem těch pár kroků měl popoběhnout a přijet včas, což u mě bývalo obvyklé a opět tomu tak bude.
Jaromír: Myslíš si, že je bude Torpedo na jaře silnější než na podzim?
Ladia: Torpedo oslabilo odchodem Burdy, posílilo příchodem Šmieda, otázka je, jak na tom bude dlouhodobě zraněný Srp.Další otázkou je, jak na jaře budou hráči zdraví a jak budou chodit, v plné síle věřím v postup.
Jaromír: Kde vidíš největší rezervy Torpeda, proč místo bojů o postup hrálo alespoň pro mě překvapivě o záchranu až do posledního kola?
Ladia: Otázku jsem prakticky zodpověděl v té předchozí, kvalitou kádru se rozhodně řadíme na špici čtyřky, ale pokud vypadnou klíčoví hráči, na začátku se posbírá několik zbytečných a nešťastných proher, pak je to těžké. Pevně věřím, že taková situace se opakovat nebude a v optimismu mě utvrdila druhá polovina sezóny, kdy jsme v kritických situacích nezaváhali.
Jaromír: A ty osobně? Jak si na tom s fyzičkou a jak trénuješ přes zimní pauzu?
Ladia: Slovo fyzička bych u mě momentálně neskloňoval, nyní žádnou nemám, navíc mám nadváhu, ale již pracuji na odstranění, začínám hrát, něco pro sebe dělat, abych byl v sezóně platným členem kádru nejen v malém fotbale.
Jaromír: Chystá Torpedo před sezonou nějaký přátelák? Něco jsem zaslechl, že velký zájem by mělo AK Opatoff? Budeš se v realizaci přáteláku nějak angažovat?
Ladia:. Přátelák před zahájením ostrých ligových bodů by se hodil a v případě Opatoffa by se jednalo o kvalitní prověrku. <
Jaromír: Sledoval jsi dění v ostatních skupinách, a kdo sestpuje z „trojky“ a kdo postupuje z „pětky“? Který týmy by sis přál a který naopak nepřál v budoucí jarní skupině?
Ladia: Původně jsem měl přání zahrát si proti Kojots United, ale radši bych horší soupeře, aby šance na postup byla větší.
Jaromír: Děkuji ji za rozohor, Ladio. Držim Tobě i celému Torpedu palce. Forza Torpedo!
Ladia: Jardo, taky díky za rozhovor, s Tebou si vždycky rád popovídám a ať se daří i Tobě.


ROZHOVOR S MÁŠOU PŘED KONCEM SEZONY P´2008 (03.12.2008)
Jaromír: Nazdar Mášo, můžu na slovíčko?
Máša: Ježišmarjá, si to ty Jardo? No ty můžeš vždycky!
Jaromír: Tak začněme takovou klasikou, budu předpokládat, že se zachráníte ve "čtyřce", jak tedy sezonu hodnotíš?
Máša: No nechtěl bych to zakřiknout, stát se může cokoliv, ale když si to představím, tak i přesto mohu říct, že letošní sezona byla za očekáváním. Chtěli jsme se prát o postup, i skupina dá se říct nebyla z nejnáročnějších, ale místo toho se pereme o záchranu. Zároveň mrzí i zbytečné vyřazení v semifinále v ligovém poháru - moc jsem se těšil na finále s Vojenskýma lesama.
Jaromír: Zeptám se jednoduše: proč se nedařilo a hrálo se na opačném pólu tabulky?
Máša: No tak to je jednoduchý - potkala nás nebývalá marodka či zaneprázdněnost klíčových hráčů. V plné síle bychom jistě neztráceli body s týmy jako 1.WC nebo Medicínou a jistě bysme uhráli i jiný výsledek s postupující Pražskou legiíí - to máme nějakých 5-6 bodů a ty kdybychom měli, tak jsme někde jinde...
Jaromír: Sezona nám končí i v dalších ligách, nevím, jestli sleduješ ostaní skupiny, ale koho osobně by sis přál nebo nepřál do skupiny pro jaro?
Máša: Jardo, sleduju ostatní skupiny, vo tom žádná. Upřímně, nepřeju si tým Arabská, sestupující kvůli nepískání z 4.A ligy (jinak by měli 9 bodů), ale jinak mi to je celkem jedno, osobně prefuruju týmy, co mají pronajaté UMT hřiště, což nám zaručuje hrát na kvalitním povrchu, nebo týmy, co sami posílají výsledky včas a mají třeba vlastní webovky. Třeba rád bych zase uvítal ve skupině Pendula Bonu, zápas s nima považuju za takový derbíčko, je to sympatický tým, posílají hned výsledky, zdravim Štěpáne :-) , přitom je to i kvalití tým, který může příští sezonu hrát o postup, podobně mohu mluvit i o FC Cvrčci, i když tam jsme měli trošku roztržku kvůli regulérnímu / neregulérnímu gólu v poháru, ale to už je snad zapomenuto a taky to beru jako prestižní derby utkání.
Jaromír: Tak mi tak trošku nahráváš, kdybys musel, komu by si kromě již jistého Sargasu přál sestup?
Máša: Nebudu používat klišé "sestup nepřeju nikomu". Kvalitou i komunikací bych to "přál" 1.WC. Už jenom kvůli tomu názvu. :-)
Jaromír: A co nového v kádru? Nedá mi to nezeptat se na causu Burda, která hýbe celým Torpedem od začátku listopadu. Chceš se k tomu vyjádřit?
Máša: Nemám s tím problém, Jardo. Přijde mi to takhle v rozhovoru, který bude na našem webu, trošku srabácký, ale opravdu nemám problém říct komukoliv co do očí - klukům z týmu jsem svůj pohled na Burdu řekl a naprosto chápu, že někteří z nich byli zaskočeni a nesouhlasí s mým rozhodnutím, protože ho přece jen neznají dokonale. Prostě a jednoduše já se s ním vidím 40 hodin týdně v práci od loňského července a za tu dobu jsem poznal o koho se skutečně jedná a s takovým člověkem já už nechci mít nic společného. Myslím, že by nebylo správné tady jmenovat vše, co si o něm myslím a co vše udělal špatnýho, ale komukoliv to řeknu ať už mezi čtyřma očima tak klidně před celým týmem. Ano "týmem", to je to slovo, s ním by to bylo pouze "mužstvo".
Jaromír: Prý poslal týmu nějaké svoje vyjádření ?
Máša: Jaroušku, já už bych to nechal být. Ano napsal, já se tomu zasmál. Normálně by mě asi naštvalo, že někdo o mě podává lživé informace, ale tohle neni člověk na mojí úrovni.
Jaromír: Mrzí Tě to to všechno?
Máša: Mrzí-nemrzí. Snažím se být toleratní a nesoudit lidi za to, jaký se narodili. Ale mít založený humor na tom, aby si bavili na účet někoho jiného, kdo za to nemůže - to je buranství a pomlouvat někoho a tvářit se jako největší kamarád. Ne, řekl jsem, že to tady nebudu rozmazávat. Konec s tím. Nenávidět lidi není řešení.
Jaromír: Vraťme se raději k fotbalu. Jaké jsou cíle Torpeda do příští sezony?
Máša: Ano, to budu rád. Ale na druhou stranu, nestihl jsem ještě ani odpovědět na celou otázku, co nového v kádru a s tím to souvisí. Myslím tím naši novou posilu Filipa Šmída. S touto hráčskou osobností se nám snad konečně podaří postup do "trojky". Pevně věřím, že se nám budou vyhýbat zdravotní problémy a že k výročí 10 let Torpeda přidáme vysněnou vstupenku do 3.ligy.
Jaromír: Budu vám držet palce, myslím, že tam patříte! Díky za rozhovor.
Máša: Jardo já děkuju! Cením si toho a věřím, že Tě nezklameme, se přijď taky někdy podívat, ne? Tak hezký svátky a hlavně zdravíčko ať slouží!


ROZHOVOR S KAPITÁNEM MAŠKEM PŘED NOVOU SEZONOU (26.08.2008)
Ladia:1. Ahoj Lukáši, vítám Tě před další hanspaulskou sezónou, jak se na ní těšíš?
Máša: Nazdar dráčku! To víš, že se těšim, těšim se na vás, co novýho a tak...
Ladia:2. Letos čeká Torpedo boj na dvou frontách, po delší době se probojovalo do čtvrtfinále Poháru Ligy, jak myslíš, že to mužstvo zládne a čemu dá přednost?
Máša: Dvě fronty, stejný míče, stejný dresy, stejný hráči, stejná motivace zahrát si fotbal...
Ladia:3. V lize čeká Torpedo papírově asi nejsilnější skupina ve 4.lize, jak myslíš, že si oranžový expres povede?
Máša: Papírově si na to přišel jak? Když si věříš, nepotřebuješ papíry :-) povede si tak, jak mu sluší název
Ladia:4. V Poháru se Torpedo podařilo vyřadit druholigový tým a ve zbývajícím pavouku není nikdo z vyšších lig, nebojíš se, že by spoluhráči byli příliš namlsaní a už se viděli s trofejí v kapse?
Máša: Ládiku, to si nemyslim...
Ladia:5. Jaké osobní cíle, kromě toho dohrát sezónu ve zdraví, si kladeš?
Máša: Abychom zůstali všichni kamarádi
Ladia:6. Torpedo v květnu příštího roku oslaví 10 let existence, jak toto jubileum hodlá managament oslavovat?
Máša: radostně
Ladia:7. Je něco, co by si v historii mužstva změnil, co by si udělal jinak?
Máša: Minulost je minulost, teď je současnost - spoustu věcí by člověk udělal jinak
Ladia:8. V poslední době prosákli neověřené informace z Tvého soukromí, chceš se k tomu vyjádřit?
Máša: ano řekl si soukromí - takže to je moje soukromá věc. Teď se cejtim zase šťastnej, a to je hlavní.
Ladia:9. Již dlouhodobě pracuješ pro jednu nejmenovanou cestovní kancelář, tak mě to nedá, nezeptat se, ale jaká byla nebo bude dovolená?
Máša: Si pozorný, Ládíku. Byl sem s kamarády v Albánii a bylo to naprosto skvělý. V zimě mam v plánu další dovolenou, ale s kým pojedu to v tuto chvíli nedokážu říct a neřešim to...
Ladia:10. Díky za rozhovor a brzy na fotbale ahoj.
Máša: Snad nejen na fotbale, Ládíku...


ROZHOVOR S TOMÁŠEM BURDOU V ZIMNÍ PAUZE (05.01.2008)
Ladia: 1. Ahoj Tomáši, jak se daří, co nového v Tvém osobním, pracovním, ale zejména sportovním živote?
Tomáš: Nazdar Ty Rudá Kůže, do nového roku jsem vstoupil velmi střízlivě v kruhu přátel. Práce stoji za prd, mám tu Marathon (hodně práce). Mojí oblíbenou zimní přípravu jsem začal ve Štětí s místním mužským A týmem, který hraje Ústecký přebor.
Ladia: 2. Na podzim Torpedo těsně nedosáhlo na postup do vysněné 3.ligy. Kde vidíš hlavní příčiny nepostupu?
Tomáš: Musím si sypat popel na hlavu, hlavní příčina je moje malá produktivita v klíčových zápasech, kde jsem zahodil spostu vyložených šanci. Tímto se chci ještě jednou všem omluvit!!!
Ladia: 3. Jak věříš týmu v boji o trojku v papírově těžké skupině? A kam myslíš, že dojde v poháru?
Tomáš: Nehrál jsem ani proti jednomu týmu, ale mohu slíbit za sebe, že budu chtít odčinit letošní neúspěch a doufám, že na konci budeme slavit POSTUP!!! Pohár je otevřený, ale já chci vyhrávat....takže myslím jen na jedno a to je zvednout po finale pohár nad hlavu.
Ladia: 4. Jake jsou Tvé osobní cíle pro jarní sezonu?
Tomáš: Myslím, že když přidám o nějaký gól navíc, tak se nebude nikdo zlobit, ale raději na góly přihrávám.
Ladia: 5. Proslýchá se, že by si rád následoval několik spoluhráčů i do velkého fotbalu do Prahy 1999. Co je na tom pravdy?
Tomáš: Koukám, že máš dobré informace. Odehrál jsem za tento tým asi tři utkání a teď záleží jen na trenérovi a klubech jak se dohodnou......Já osobně by jsem se tomu nebránil!


ROZHOVOR S KAPITÁNEM A PŘEDSEDOU MAŠKEM V ZIMNÍ PAUZE (05.01.2008)
Ladia: 1. Ahoj... jak se daří, co nového v Tvém osobním, pracovním, ale zejména sportovním živote?
Máša: Nového celkem nic, včera mi Ágnes překousla kabel od kabelové televize, což mě jako dost naštvalo, to ale asi nikoho nezajímá, že to v práci to stojí stále za h... to asi taky ne, nějaká pracovní změna se rýsuje, ale nechci to zakřiknout. A ve sportovním životě - stále mě trápí chodidlo a nárt na pravé noze - dost mě to omezuje při střelbě a po delší námaze i v pohybu, ale je to o něco lepší než koncem podzimu, ale nebudeme tady brečet...
Ladia: 2. Na podzim Torpedo těsně nedosáhlo na postup do vysněné 3.ligy. Kde vidíš hlavní příčiny nepostupu?
Máša: Hlavní příčinu vidím v prohře s Pražačkou a v remízách s Potřebama, Orgasmicem a s Šachtou UK. V těchto zápasech jsme měli získat víc než celkově 3 body. Nakonec by stačil jeden jedinej bodík.
Ladia: 3. Jak věříš týmu v boji o trojku v papírově těžké skupině? A kam myslíš, že dojde v poháru?
Máša: Papírově možná těžká, ale zase tam neni nějaký uplně jasný favorit jako byla BEIka Eurolines na podzim. Osobně mě mrzí, že nemáme ve skupině Bakeru a Domácí potřeby - to sou týmy, se kterejma už nevěřím, že bychom ztratili body. A z hlediska prestižnosti mě mrzí že nemáme Sebranku (tímto zdravím Aleše Chmelaře ), Pražačku a FC Lucián "A". A co se týče poháru, v tuto chvíli ještě nevíme, jaké týmy hrající 4.ligu a výš se přihlásili. Každopádně, kromě Deka a prvoligových Vojenským Lesů bychom kllidně ostatní týmy mohli porážet. Rád bych si zahrál pohár i v podzimní části, to znamená dostat se do čtvrtfinále.
Ladia: 4. Jake jsou Tvé osobní cíle pro jarní sezonu?
Máša: To ukážou až soupeři, ale když mám být konkrétní už teď, tak postup do trojky a udržení se v poháru do podzimu - co jinýho?! A samozřejmě ať se nám všem vyhýbají zranění. Nemám skromné cíle, co?
Ladia: 5. Doneslo se mi, že dres s číslem 4 nebude mít jmenovku Pavlik, bude bez jmenovky, proč?
Máša: Tak tohle je velmi lechtivá otázka - nicméně, přiznejme si, přijít musela. Ano věci se mají tak, že Pavlik nepracuje pro tým tak, jak by měl a jak jsme byli všichni zvyklý. Vůbec teď nemyslím výkony na hřišti, ale mimo něj. Kde jsou ta jeho optimistická počítání bodů? Tady jsem si k tomu připravil i jednu zajímavou citaci z jeho rozhovoru s roku 2005, cituji: "Hanspaulka pro mě znamená velkou zábavu a vzrušení. Pro mě osobně to neni jenom o tom zahrát si fotbal, ale taky si dokázat, že sem lepší než někdo druhej. Jinak to opravdu asi beru víc vážně než někteří spoluhráči v týmu, ale já sem rád, že to tak je, a tak to i zůstane. ". Nedošlo tady k nějaké změně? Přijde mi, že Pavlik přestal žít ve světě, který se jmenuje Torpedo. A vrcholem toho všeho byla jeho neúčast (navíc neomluvená!!) na tradičním "posezonním dohránu". Což já osobně považuju za velké zklamání. Jeho budouctnost v Torpedu je velmi nejistá proto tedy dres s číslem 4, který oblékal, bude bez jeho jmenovky.
Ladia: Díky za rozhovor pane předsedo a hodně štěstí na hřišti i v osobním životě.
Máša: já děkuju, Ládio. Moc hezky se mi s Tebou povídalo. Ale stejně si rejpnu: zkus příště přijít s rozhovorem sám baz žádné předchozí pobídky, jo? Forza Bohemka!


ROZHOVOR S LADIOU NEZBEDOU V PRŮBĚHU SEZONY (10.10.2007)
Jaromír: Ahoj Ladiku, koukám, nevidim Tě na place, jenom v civilu, co se děje?
Ladia: Ahoj Jardo, díky za pozvání k rozhovoru, od Tebe vždycky potěší. potkala mě nepříjemnost - růže na lýtku, po 5 týdnech nicnedělání snad už budu moci brzy hrát, bohužel v zápase roku s Pražačkou to ještě nebude.
Jaromír: Jak se Ti líbí nová posila, Tomáš Burda?
Ladia: Tomáš nejen díky svým fotbalovým kvalitám velice dobře zapadl do týmu, určitě je přínosem, např. v zápase s Křídly Ďáblic byl nejlepším hráčem na hřišti. Je dobrý do kombinace, má to správné srdíčko a umí i přitvrdit.
Jaromír: Co řikáš na záskok Andreje „Wesleyho“ Šnajdera mezi třemi tyčemi? Nebojíš se o místo brankářské „dvojky“ ? Nebo se jí naopak rád vzdáš a budeš už jen hrát svůj oblíbený post stopera?
Ladia: Nejprve k "Wesleymu", první utkání v těžké roli mu vyšlo famózně, druhé o něco méně, ale je dobře, že máme kvalitní brankářskou náhradu. Samozřejmě bych preferoval, kdyby mohl chytat Fanda Týra. Já se rád vrátím na místo stopera vedle Šnajdera tak, aby útočněji ladění hráči jako Víťa a Kozák nemuseli hrát vzadu.
Jaromír: Co jsi řikal na to, že proti Orgasmicu nenastoupila největší hvězda Ohrobce – Viktor a druhý den se již objevil na tréninku ve velkém fotbalu? Mrzí Tě jeho absence, která Ohrobec může klidně stát historický postup do „trojky“?
Ladia: Tohle je velice složitá věc, ale byl jsme v kontaktu s jeho lékařem a bohužel nedoporučil jeho start za Torpedo. Ale také ani trénink následující den, doufám, že něco podobného se nebude opakovat. Letos ta šance je a i přes veškeré problémy se sestavou si postup můžeme uhrát sami.
Jaromír: Co si řikal na derby pražských „S“? Ne promiň, blbá otázka...jen sem Tě chtěl trošku popíchnout, znáš mě...zeptám se na něco jinýho: fanoušky by zajímalo. kdo má vedle Tebe největší „Torpéďácký srdíčko“?
Ladia: Derby bylo pro mě samozřejmě zklamáním, jak výsledkově, tak i zkratem Horvátha. Tohle na hřiště nepatří a snad takové věci začne Sparta řešit ať se vrátí tam kam patří, do čela. A o „Torpéďáckým srdíčku" není pochyb, předseda a kapitán Mašek plus Roba, který drží 67 zápasovou sérii bez přestávky a nikdy nechyběl kvůli nemoci či zranění, což je úctyhodné v dnešní době.
Jaromír: Máme za sebou skoro polovinu sezonu, věříš ještě v postup? Nebo máš snad skromější cíle? Bojíš se některých dalších soupeřů?
Ladia: V postup věřím, letos je ta skupina určitě slabší, ale to může být nevyzpytatelné. Pokud porazíme Pražačku, cesta za snem může dostat konkrétní obrysy. Respekt mám ze všech soupeřů, hádankou bude určitě zápas se Sebrankou na jejich obrovském Meteoru.
Jaromír: Jak se bude řešit absence brankářské jedničky - Fandy Týry, který je údajně studijně vytížen. Něco se šušká, že se bude zkoušet nový brankář z 1999 Praha – Martin Nigoš, který má zkušenosti i z ČFL v dresu Sparty Krč. Co je na tom pravdy? Nebo je to kachna? Sondoval si jako správný skaut, jestli je v nějakém hanspaulském týmu zaregistován?
Ladia: Jméno Martin Nigoš už padlo na poradě vedení, nebráním se jeho angažování při absenci Fandy Týry, ale to je otázka spíš na bratry Chačaturovi. Věřím ale, že Fanda Týra nakonec nebude chybět a také, že i v naší historické sestavě si ten postup vybojujem.
Jaromír: Díky moc za rozhovor, Ladio! Hodně štěstí v boji o postup do „trojky“, ale hlavně to zdravíčko!
Ladia: Díky Jardo, to zdravíčko je teď hlavní,doufám, že aspoň v roli kouče pomůžu k dalším bodům a co nejdříve i na hřišti, i když ten výpadek je velký.


ROZHOVOR S KAPITÁNEM A PŘEDSEDOU MAŠKEM V PRŮBĚHU SEZONY (04.10.2007)
Ladia: Ahoj předsedo, nedávno jsi udělal důležitý životní krok? Co pro tebe svatba znamená a co vzkážeš plakajícmu davu Tvých fanynek?
Máša: Nazdar ty bejku! Svatba se opravdu povedla, jsem pořád šťastnej, takže se nic zásadního nemění. :-) Davy zdravim a vzkazuju všem, že jim svojí pohlednici rád podepíšu včetně věnování to je jasný... :-)
Ladia: Výsledky týmu jsou letos celkem povzbudivé, přesto se zeptám, která ztráta mrzí nejvíce? A s jakou příčkou a počtem bodů budeš na konci osobně spokojen?
Máša: Mrzí obě remízky - v obou zápasech jsme byli o trochu lepší, na druhou stranu v obou jsme prohrávali. Ta prohra s Eurolines, ta byla asi zasloužená. No pokud nebudou chybět naše opory, myslim, že bychom mohli klidně zbylé zápasy vyhrát a tím pádem postoupit z druhého fleku!
Ladia: Sestava Torpeda je stejně jako v jarní sezóně vybrakovaná, co se s tím dá do budoucna dělat? Letos odehráli prvních pět kol jen Srp a Kozák.
Máša: No co by se s tím dalo dělat? Je to smůla. Taky ty termíny v 16:30 - to je fakt neštěstí...
Ladia: Torpedo Ohrobec angažovalo novou posilu Tomáš Burdu. Popiš nám co k Tvému managerskému kousku předcházelo a co si od Tomášova angažování slibuješ.
Máša: No ačkoliv je chlapec rudej až na půdu :-), což mi hlava nebere (zároveň samozřejmě i u Tebe, Ladiku), je to hodnej kluk a dost si tady v práci o fotbale povídáme, takže se to tak nějak upeklo... od jeho angažování si slibuju poměrně dost - hlavně spousty asistencí pro naše útočníky, což zatím splňuje...
Ladia: Je známo, že nejsi častým střelcem, nevypíšeš nějakou prémii za přihrávku na svůj 29. a 30.gól kariéry?
Máša: Jsem hluboce uražen - končím rozhovor :-) ne vážně, žádnou prémii nevypisuju, ale když si tipnout, kdo mi nahraje, tak právě Tomáš... ale kdo dá gól přece neni vůbec důležitý...hlavní jsou body, na ostatní se vy**r.
Ladia: Poslední otázka bude malinko bulvární. Vstupem do manželství se nabízí otázka, kdy s paní Maškovou přinesete prvního "Torpáďáka"?
Máša: rok, maximálně dva...maximálně tři...maximálně čtyři...každopádně Tondu :-)
Ladia: Díky za rozhovor pane předsedo a hodně štěstí na hřišti i v soukromí.
Máša: já děkuju, Ládíku, ty kluku jeden ušatej.... Forza Bohemka!


ROZHOVOR S TOMÁŠEM BURDOU PO TŘETÍM ZÁPASE V DRESU TORPEDA (04.10.2007)
Ladia: Ahoj Tomáši, dovol abych Tě jménem klubu přivítal v našich řadách. Víme, že máš pracovní vazby s panem předsedou, přesto prozraď fanouškům jak ke Tvému angažmá došlo?
Tomáš: Děkuji za přivítaní. Řekl bych, že mé angažování přišlo v době, kdy jsem chtěl skončit s fotbalem a jelikož pracujeme ve stejné firmě, tak se to doneslo i k Lukášovi a ten mi podal pomocnou ruku ve formě angažování mé osoby do Torpéda, za což mu moc děkuji.
Ladia: Už jsi v hanspaulce kdysi působil, jak na tu dobu vzpomínáš a prozraď nám něco o Tvém účinkování tam i ve velké kopané.
Tomáš: Ve svých studenských letech jsem působil v týmu ATVS Palestra, kde se nám dost dařilo, ale když odešli ze školy zakládající členové tak to upadlo, jelikož to byl školní tým. Ve velkém fotbale jsem pravidelně nastupoval v Krajském přeboru Ústeckého kraje jak v dorosteneckém věku, tak i v kategorii dospělých, než mě přibrzdilo vážné zranění, které jsem si přivodil v nižší krajské soutěži před rokem.
Ladia: Jak se cítíš v týmu a jaký na Tebe udělala dojem současná 4.liga?
Tomáš: V týmu se citím velmi dobře, protože je tu skvělá parta a dobří hráči. Myslím si, že liga má dobrou úroveň, přesto věřím v postup Torpéda už v tomto roce do vyšší soutěže. Vím, že je to troufalé, ale budu se snažit pro to udělat maximum.
Ladia: První 2 zápasy za Torpedo si odehrál na dvou velice špatných hřištích, jak moc si se těšil na umělku?:-)
Tomáš: Na umělku jsem se těšil, ale z mládí jsem zvyklí na škvárové i pískové hřiště, tak mi to nevadilo hrát na těchto hřištích.
Ladia: Ve svém druhém utkání si vstřelil branku, doufám, že máš nastudovaný sazebník, jelikož Tě čeká zápisné.
Tomáš: Sazebník ještě nemám důkladně prostudovaný, ale mile rád zaplatím zapisné i první gol, který přišel dřív než jsem čekal a za který jsem moc rád.
Ladia: Poslední věc, jak se Ti líbí webové stránky, co by si na nich případně změnil?
Tomáš: Stránky se mi líbi, Lukáš s nima musí mít hodně práce.
Ladia: Přeju hodně úspěchu v oranžovém dresu a díky za rozhovor.


ROZHOVOR S LUKÁŠEM MAŠKEM PO SEZONĚ JARO 2007 (18.06.2007)
Ladia: Ahoj předsedo, další, celkově 15.sezóna je za námi. Torpedo skončilo ve středu tabulky, jak hodnotíš letošní podivné jaro?
Máša: No vzhledem k marodce jako úspěch. Ale řekl bych, že v plné síle bychom pravděpodobně postoupili, což mě docela mrzí. Letošní 4.C liga měla nižší kvalitu, než podzimní 4.A, si myslim.
Ladia: 1. Co říkáš na neobvykle velikou marodku a myslíš, že se tomu dá do budoucna předejít?
Máša: Je to nehorázná smůla, a předejít se tomu asi nedá, to je jasný...
Ladia: 2. Jak sezónu hodnotíš z pohledu osobních výkonů?
Máša: Celkově docela spokojen. Gól jsem si dal. :-) No řekl bych, že můj výkon šel zápas od zápasu nahoru. Vrchol byl proti Emperators. Doufám teda, že to teď zase nepůjde rychle dolů :-), je fakt, že závěr s Autobazarem, tam začalo docela trápeníčko.
Ladia: 3. Jak si byl spokojen s rozlosováním (hřiště a termíny)
Máša: Termíny byly fajn, se hřištěma už to tak slavný nebylo. Pláž na Junioru, to považuju za naprosto neregulérní hřiště. A ten štěrk na Podvinným Mlýně? No snad budeme mít štěstí příští sezonu na nějaký ty Pražačky, Tempa nebo Zákostelní...
Ladia: 4. Co očekáváš od příští sezóny?
Máša: Při takovéto kvalitě soutěže rozhodně umístění do 2.místa, takže POSTUP!
Ladia: 5. Co myslíš, že Torpedu chybí k postupu do třetí ligy?
Máša: Štestíčko, kterýmu se nemusí jít naproti. Prostě, když se budem scházet v nejsilnější sestavě, tak nás 3.liga nemine...
Ladia: 6. Nakonec několik NEJ: Největší plus a minus sezóny, klíčový okamžik, největší radost a zklamání (nejen sportovní)
Máša: Klíčový okamžik je jasný - marodka, která nás možná stála postup. Klíčové zápasy proti Hell´s Boys, Ekisu by dopadly určitě jinak. Plusem je to srdíčko, co prokázala většina hráčů v boji o záchranu a že i ti, co nemohli nastoupit, se alespoň přišli na zápas podívat a podpořit. Naopak zklamalo mě, když na poslední zápas nedorazil Pavlik, nejenže nevěděl, že hrajem, navíc ani nevěděl, že už jsme kolo před koncem 100%-ně zachráněný - Pavlika jsem považoval za toho, co tyhle věci jako dost sleduje - snad to byl jen chvilkovej výpadek :-)
Ladia: Díky za rozhovor
Máša: Já děkuju, Ládio!


ROZHOVOR S LUKÁŠEM MAŠKEM TĚSNĚ PŘED ZAČÁTKEM NOVÉ SEZONY (27.02.2007)
Ladia: Dobrý den pane předsedo, sezona se kvapem blíží, tak je čas na menší zamyšlení. Jak se těšíte na Jaro 2007?
Máša: Zdravim Tě, Ládio! Zase máš pravdu, je potřeba se zamyslet! Těšim se jako vždycky strašně, strašně moc!
Ladia: Před začátkem ligy čeká Torpedo tradiční Pohár Ligy, jaké jsou cíle pro letošek po loňském výbuchu v 1. kole? V poháru letos startuje pouhých 53 týmů, překoná Torpedo svůj stín a postoupí do semifinále?
Máša: Cíle jsou ty nejvyšší - pohár vyhrát! V poháru je jenom jediný tým, se kterým se nemůžeme srovnávat, a to Vojesnké Lesy v ideální sestavě. Takže pokud nás vyřadí oni, žádné zklamání nepocítím, bohužel je hodně pravděpodobné, že se s náma utkají už ve čtvrtfinále, pokud se tam teda dostaneme - navíc v osmifinále je tu silná BFK Petrohradská z "trojky". Každopádně nechápu, jaký nezájem o Pohár panuje mezi týmy, a že se přihlásilo pouze 53 "statečných".
Ladia: Torpedo čeká ještě před vstupem do ligy přátelské utkání s InBev Tigers, loňským nováčkem 8. ligy, jaký výsledek očekáváte a s čím budete osobně spokojen?
Máša: Spokojen-nespokojen, tohle je přátelák s týmem, kde nikoho neznám a je mi celkem jedno, jak dopadne.. Spíš je tu možnost trošku si před sezonou zvýšit sebevědomí a probudit naše střelce před začátkem ligy. Očekávám výsledek alespoň 4:0, 5:1...
Ladia: NA STRÁNKÁCH TÝMU SE OBJEVILA ZMÍNKA O NOVÉM MASKOTU TÝMU, představíte nám jí pane předsedo?
Máša: No, pořídili sme si fenku francouzského buldočka, má 6 týdnů a je neskutečně roztomilá. Nevím, jestli se objeví už na Děkance, asi spíš ne, ale na ligu určitě! Každopádně Ti jí rád, třeba ve čtvrtek před fotbalem, ukážu.
Ladia: Poslední osobní věc, v září chystáte útěk ze světa svobodných, jaké jsou poslední novinky?
Máša: Novinky zatím žádné, už víme, kde budemem mít svatební hostinu, ale večerní oslavu, to ještě nevim, zatím to vypadá na legendární "Pyšelku", kam přirozeně pozvu i svoje spoluhráče.
Ladia: Hodně štěstí, letos jak na hřišti i v osobním životě!
Máša: Díkes!


ROZHOVOR S LUKÁŠEM MAŠKEM BĚHEM ZIMNÍ PŘESTÁVKY (05.01.2007)
Ladia: Dobrý den pane předsedo, jarní sezona začíná až za necelé tři měsíce, ale pohovořit o cílech by se slušelo. I zvídavý fanoušek v zimě nespí
Máša: No já Tě zdravim. Svatá pravda, pusťme se do toho!
Ladia: Jak se Vám daří osobně, jak pracujete na fotbalové formě?
Máša: No, sem ňákej furt nemocnej, ale jinak se mi daří uplně super. Na formě jsem začal pracovat včera, ale zatim mi to jako moc nejde, což asi neni tak velký překvapení.
Ladia: V 1. jarním kole odehrajete 150 utkání v oranžovém dresu, co to pro Vás osobně znamená?
Máša: Znamená to pro mě 150.ligový start, který je dělitelný padesáti, nic víc, nic míň. Spíš mě těší, že sem první v Torpedu, kdo toho dosáhne, že jo Ladiku?
Ladia: Výsledky týmu na jaře i na podzim byly velice dobré, ale jak vidíte jeho budoucnost v přístí sezoně? A jak se těšíte na Pohár a jaké očekáváte umístění?
Máša: No, já myslim, že ten postup by moh vyjít, ale rozhodně to neberu jako cíl pro sezonu. I když je fakt, že jednou bych si v oranžovém dresu tu "trojku" rád zkusil. Jo, na pohár se moc těšim, hrozně bych si přál nějaký sráče z osmičky na rozehrání a na zvednutí sebevědomí, na rozdíl od loňska, kdy sme dostali rychtu 3:11. No jinak můj neskromný cíl je, zahrát si finále - myslim, že to je v našich silách, pokud bude v poháru hrát tak málo prvoligových a druholigových týmů, jako letos nebo loni.
Ladia: Vaše osobní cíle do sezony, 30. branka?:-) Nebo spíše červená karta? Na co by si mohli fanoušci spíše vsadit:-)
Máša: Mně stačí, když dám v každý sezoně jednu ligovou branku. Nejsem žádnej kanonýr, to ví přece každý malý dítě. A s tou červenou uvidíme, nechejme se překvapit. Proti zku.. , pardon, Starý Dámě k tomu nebylo zas tak daleko.
Ladia: Kromě sportovních záležitostí, leots Vás čeká důležitý soukromý krok, jak se chystáte na stav manželský?
Máša: No pomalu začínáme řešit všechny náležitosti., termín a tak. Vypadá to asi na pátek 07.09. od 11:30 v Libeňskym zámečku. No neni to prdel, to všechno zařídit, ale těšim se, to je jasný. Už teď sem ale napnutej, co pro mě kluci torpéďácký pochystaj za dárek!
Ladia: Děkuji za rozhovor.
Máša: Ladio, dycky! Já děkuju.


ROZHOVOR S MICHAELEM SRPEM PO PREMIÉROVÉ TREFĚ V LIZE ZA TORPEDO (05.10.2006)
Ladia: Ahoj Majkle, jak se vede? Najdeš si pár minut na rozhovor po utkání se Starou Gardou?
Majkl: Ahoj Ladio, a tak pro tebe si ten čas udělám viď?
Ladia: Nejdříve k Tvému angažování do týmu Ska Torpedo Ohrobec, jak se s odstupem na něj díváš? A co pro tebe znamená nastupovat v oranžovém dresu Torpeda?
Majkl: Tak trochu mi to připomína krásné časy, co jsem čutaval za Oranies (Nizozemí). Myslím si, že tenhle tým se od zápasu k zápasu zlepšuje a mě je ctí hrát za Torpedo (pěkně řečeno viď).
Ladia: Dnes jsi odehrál vydařený zápas proti Staré gardě (8:0) a vstřelil své dvě první branky ve svém sedmém startu. Jak by si ohodnotil své trefy a jak se těšíš na zápisné?
Majkl: Zápisné? Chceš do huby... . Ne samozřejmě, to k tomu patří . Tak určitě jsem spokojenej, že jsem dvakrát skóroval, ale hlavně, že se dařilo celému týmu, a že jsme zvítězili.. a to zaslouženě.
Ladia: Jsi znám svou někdy až flegamtickou hrou, nebojíš se, že přivodíš spoluhráčům a fanouškům infarkt?
Majkl: Nebojím... Já myslím, že už jinej nebudu, tak ať si na to zvykaj
Ladia: Z kuloárů se mi donesla informace, že pořád vymýšlíš nějké finesy, mohou se diváci těšit i příště na nějakou novinku a lá Ronaldinho?
Majkl: not is impossible.
Ladia: Díky za rozhovor a ať se Ti nadále daří v dresu Ska Torpedo Ohrobec


ROZHOVOR S JIŘÍM PĚTIOKÝM PO NÁVRATU Z AUSTRÁLIE (29.09.2006)
Ladia: Ahoj Jirko, jak se vede, najdeš si pár na interview?
Jiří: Díky za optání. Mám se prima. Pro Tebe Ladio si najdu čas na interview vždycky.
Ladia: Nedávno si se vrátil po půlročním pobytu na druhém konci světa, tak nám k němu něco řekni?
Jiří: Byl sem 2 měsíce v Austrálii, 4 měsíce na Novym Zelandu a pár dní v Malajsii. Cestoval sem a když mi došly peníze, tak sem pracoval. Bylo to prima, ale občas trošku náročný.
Ladia: Co se fotbalu týče, jak přijímají protinožci "soccer" a jaké mají povědomí očeském fotbale?
Jiří: Dobrá otázka. O Australanech se řiká, že sou nejsportovnější národ na světě a fotbal je tam na vzestupu. V minulosti je fotbal moc nezajímal, protože se chtěli odlišit od Anglie, která v něm byla lepší. Teď fotbalu pomohlo, že pár Aussies hraje v Anglii a že se Socceroos dařilo na MS v Německu. Na Zélandu furt frčí rugby. Jednou sem šel kolem základky v Aucklandu a vidim malý děti hrát bosý a chodit do soubojů jak Tomáš Řepka. Ptám se malýho maorskýho kluka, proč si nevemou kopačky a on mi řek, že soccer neni sport, ale chcanky. Když bylo MS, tak věděli, že se hraje, ale nejspíš proto, že to sledovali zahraniční turisti po hospodách. Povědomí o Česku a českym fotbale maj většinou jen nedávný přistěhovalci z Evropy. Když se zajímaj o fotbal, tak znaj hráče z italský a anglický ligy. V Sydney sem dělal v italský hospodě, fandové Juve a opěvovali Nedvěda.
Ladia: Vracíš se do týmu, který v mezičase vybojoval postup do 4.ligy, jak jsi na svou obnovenou premiéru připraven?
Jiří: Připraven moc nejsem, nehrál sem fotbal půl roku. Ale snažil sem se tam něco dělat, abych neztratil vynikající kondici, kterou sem měl před odjezdem.
Ladia: V poslední sezóně si chytil střeleckou fazónu, s jakým cílem jdeš do letošní sezóny?
Jiří: Chci, aby mě to bavilo, abych vyhrával a abych se nezranil.
Ladia: A s čím osobně i týmově budeš spokojen na konci ligy?
Jiří: Osobně: když budu hrát dobře, pomůžu týmu a nezranim se. Týmově: když nás to bude bavit, budem vyhrávat a nebudem se hádat a dělat herečky.
Ladia: Hodně štěstí při návratu a díky za rozhovor.
Jiří: Taky dík.


ROZHOVOR S FANYNKOU KAMILOU MEDKOVOU (22.09.2006)
Ladia: Ahoj Kamilo, stala si se několikanásobným návštěvníkem zápasů SKA Torpeda Ohrobec a proto bych Tě rád požádal o krátké interview,mohu?
Kamila: Jojo
Ladia: Na zápasy chodíš se svým přítelem a kapitánem týmu Lukášem Maškem, ale co Tebe osobně na fotbale baví? A jaký máš vztah ke sportu obecně?
Kamila: Tak jelikož chodim s fotbalovim šilencem, tak mě fotbálek zkrátka "musi" bavit.Ne, je docela zabavny sledovat particku uřícenejch kluku, co se zoufale honi za kulatou věcičkou sem a tam!! Jinak sport me bavi, ale sem spis na ten zimni. Jo a od června sem zapřísáhlej fanoušek Bohemky!!!!!!
Ladia: Zatím máš unikátní bilanci: 4zápasy a 4 výhry, čím myslíš, že to je?
Kamila: Asi prostě nosim štěstí, jak říká Mášenka.
Ladia: Jak prožíváš jednotlivá utkání? A netrneš, když např.zůstane Máša ležet po ostrém zákroku soupeře?
Kamila: Tak o Mášu se bojim, ale pár bolístek ke sportu asi patří.A já mu to pak doma pofoukám. Jinak utkání prožívám až moc. Ke konci už mě úplně bolí palečky, jak je celou dobu pevně držim.
Ladia: Kdyby si měla věšteckou kouli, jak myslíš, že letos Torpedo dopadne?
Kamila: Já doufám, že nejlíp jak to jen půjde.
Ladia: Dík za rozhovor.


ROZHOVOR S LADIOU NEZBEDOU TĚSNĚ PŘED ZAČÁTKEM PODZIMNÍ SEZONY (05.09.2006)
Máša: Ahoj Ladio, nová sezóna se neúprosně blíží a jistě nastal čas popovídat si o cílech v nové sezóně, obzvláště po senzačním postupu do vysněné čtvrté ligy.
Ladia: Já si povídám rád a o Torpedu obzvlášť,tak jedem!
Máša: 1.Nejdříve teda, cos řikal a jak ses cejtil, když Ti předminulý pátek volal předseda Mašek a řekl Ti, že postupujeme do čtyřky? A co je pravdy na tom, že si v to už ani vůbec nedoufal - jsi i v osobním životě pesimista?
Ladia: Totální euforie, na tohle jsme čekali dlouho, rozhodování bylo v řádech milisekund! No, už jsem přestával doufat, jsem rád, že se mi můj odhad nevyšel! A pesimista v osobním životě? Jka kdy, ale celkově si myslím, že ne.
Máša: 2.Co řikáš na to, že Torpedo ještě neoslavilo postup a že někdo ještě tím pádem nesplatil loňskou tipovačku?
Ladia: Restíky máme nejen za tipovačku, disciplína by se měla utužit, ale slavit před zahájením sezóny? Rád bych to spojil až budeme zachráněni, to pak bude velký.
Máša: 3. Během přestávky došlo k několika změnám, zejména na brankářském postu, po odchodu Ivana Procházky se do pozice jedničky dostal nebo lépe řečeno vrátil srdcař František Týra, jak tento krok hodnotíš?
Ladia: Jednoznačně pozitvně, sice mě mrzí, že nás opouští velice kvalitní brankář, ale nahrazuje ho už stálá opora s tím správným srdíčkem a to se cení, navíc Fanda se s týmem sžil a kluci ho velice dobře přijali mezi sebe.
Máša: 4.Jako nováček vstupuje Torpedo do čtyřky, se znalostí jediného soupeře, do jakých pater tabulky myslíš, že bude Torpedo patřit? A s jakými osobními cíli vstupuješ do sezóny?
Ladia: Týmový cíl je jasný, co nejdříve se zachránit, hrát pokud možno co nejdál od sestupových vod, střed tabulky by nám jistě slušel. Osobní cíle?Navázat na vydařená představení na jaře, vyvarovat se chyb, zlepšit organizování hry, jelikož jsem byl možná i po právu osočen, že ne vždy se na 100% věnuju řízení střídání a hry. Ale první je mužstvo, osobní cíle jako vstřelené branky, to jde mimo mě.
Máša: 5.Koho vidš za favorita na postup do třetí ligy a naopak, kdo podle tebe bude bojovat o záchranu?
Ladia: Jelikož neznám až na vyjímku soupeře, tak je těžké odhadovat, loni to bylo mnohem jednodušší, věřím, že soutěž bude vyrovnaná a výraznou stopu v ní zanecháme i my.
Máša: 6.Co říkáš na to, že chce nejlepší hráč a klíčová postava Torpeda dát přednost tréninku v 1999 Praha před premiérou ve 4.lize? Chápeš to vůbec?
Ladia: Toto téma je velice citlivé, zvláště když se v zákulisí stále jedná, ale jde o jediné utkání, které se kryje a to navíc s pouhým tréninkem, takže mě to i malinko zarazilo, jelikož nejmenovaná klíčová postava v minulosti prokázala to správné torpéďácké srdce a věřím, že to i ve veledůležitém vstupu do soutěže potvrdí.
Máša: Díky za rozhovor a hodně úspěchů ve "čtyřce".
Ladia: To smé přeju i Tobě předsedo a celému týmu!Musíme táhnout za jeden provaz a pak se ten náš oranžovej expres nezasatví!


ROZHOVOR S LUKÁŠEM MAŠKEM TĚSNĚ PŘED ZAČÁTKEM PODZIMNÍ SEZONY (05.09.2006)
Ladia: Ahoj Předsedo, nová sezóna se neúprosně blíží a jistě nastal čas popovídat si o cílech v nové sezóně, obzvláště po senzačním postupu do vysněné čtvrté ligy.
Máša: Hmm, asi máš pravdu, Ládíku. Hola, hola, hola, čtvrtá liga volá!
Ladia: 1.Jak si spokojen s dodatečným postupem a termínovou listinou, která hlavně na jaře byla slušně řečeno nevyhovující?
Máša: Všechno super, rozpis, 4.liga - je to paráda, hlavně ta středa od 19h mi přijde moc pěkná, pak by mohly bejt nějaký "dohrána" u Ligy mistrů, kde by nám jeden nejmenovaný mládenec, který něco tušim prohrál, mohl něco dobrýho zaplatit, což?
Ladia: 2. Během přestávky došlo k několika změnám, zejména na brankářském postu, po odchodu Ivana Procházky se do pozice jedničky dostal nebo lépe řečeno vrátil srdcař František Týra, jak tento krok hodnotiíš? A sezónu zřejmě neabsolvuje dvojice Kozák - Pětioký, co ty na to?
Máša: Pan Týra prokázal už několikrát torpéďácký srdíčko, a to se narozdíl od Prochyho počítá víc než výkony v 8 zápasech z 33 možných, kdy se Ivánek uráčil přijít. Ale nic ve zlym, chápu to, ne každej si hned zamiluje oranžovej dres. A jak si přišel na to, že "zřejmě neabsolvuje sezonu" Kozák? Já mám jiný informace. Jo, u Jiřího je to něco jinýho. Tenhle "vinechopper", jak ho přezdívaj na Zélandě, se tam ještě asi do Vánoc zdrží...
Ladia: 3.Jako nováček vstupuje Torpedo do čtyřky, se znalostí jediného soupeře, do jakých pater tabulky myslíš, že bude Torpedo patřit? A s jakými osobními cíli vstupuješ do sezóny?
Máša: Myslim, že úspěch bude 7.místo a myslim, že by to mohlo bejt reálný, pokud budou všichni chodit, respektive, ty co maj chodit, jestli mi jako rozumíš... Já vstupuju do sezony s tím, abych opět ukázal, že jsem se fotbal stále nenaučil. Ne vážně, to je taková klišé otázka, trošku asi zbytečná si myslim, na ni odpovídat...
Ladia: 4.Koho vidš za favorita na postup do třetí ligy a naopak, kdo podle tebe bude bojovat o záchranu?
Máša: To je hrozně těžký, favorita sem tipoval PAVAPA Motl, ale ten si hned na úvod nechal načepovat jedenáctku od Hrochů, takže asi to nemá smysl. Ale moc nečekám od Balabušky, když uhráli jenom jeden bod loni ve trojce, ale uvidíme...
Ladia: 5.Loni mi zde pororcky vyšlo, že na konci jara bude jak Torpedo, tak tvoji praví Bohemians postupovat, jak to vidíš letos?
Máša: Říkej mi, Nostradamus, jo? No myslim si, že oba týmy jsou teď v podobné roli - stabilizovat kádr, hrát pěknej, divácky atraktivní fotbal, a nemít problémy se záchranou.
Ladia: Díky za rozhovor a hodně úspěchů v nováčkovské sezóně.
Máša: Jasný, draku...


ROZHOVOR S LADIOU PO SEZONĚ JARO 2006 (30.06.2006)
Máša: Ahoj místopředsedo, další, celkově 13.sezóna je za námi. Torpedo opět obasadilo 3. (zatím asi nepostupovou) pozici s rekordním ziskem bodů v páte lize.
Ladia: Když koukám na tabulku, tak to asi tak bude.
Máša: 1. Jak jí hodnotíš z pohledu týmových výsledků?
Ladia: Postup nám těsně unikl, zamrzí to, ale vzhledem k obtížím se sestavou během celé sezóny vládne spokojenost a optimismus do budoucna.
Máša: 2. Jaké největší klady a zápory vidíš ve fungování managamentu?
Ladia: Spolupráce s panem předsedou je výborná, systém pokut se osvědčil, že hráči jezdí včas na utkání, zápory? Možná to někdy beru příliš vážně a řeším věci s předstihem, ale tak jsem zvyklý, ale zapracuju na tom.
Máša: 3. Jak si sám se sebou spokojen?
Ladia: Jako brankářská náhrady velice, musím se pochválit , jinak se trochu sžívám s rolí posledního, doufám, že na podzim to bude o něco lepší.
Máša: 4. Jak se těšíš na umělky, které letos moc nevyšly a asi se podepsali nad některými výsledky?
Ladia: Tak to je snad zbytečná otázka? Dneska už je škvára přežitek, samozřejmě se těším, hl. na anglický stadiónek na Děkance.
Máša: 5. Co očekáváš od příští sezóny?
Ladia: POSTUP!!! S tíhle kádrem nemůžeme mít jiný cíl.
Máša: 6. Co myslíš, že Torpedu chybí k postupu do čtvrté ligy, popř. stabilnímu fungování v ní?
Ladia: Letos asi stabilita sestavy, pokud budou všichni zdraví, tak můžeme ve čtyřce bez problémů fungovat.
Máša: 7. Co myslíš o téměř jistém přestupu Andreje k nám do Torpeda? A neměl by někdo odejít / ukončit činnost?
Ladia: Andrej už porkázal svoje kvality a velice ho v týmu vítám, má i to správné srdíčko. Co se týče odchodů, sice nás bude hodně, ale při zranněním, co nás postihly letos bych se nikoho nezbavoval, hl. tenhle tým má kvalitu.
Máša: 8. Teď trošku osobnější otázečka: Kdy i ty rozšíříš fanklub??
Ladia: Tak tyhle věci naplánovat nejdou, ale doufám, že to nebude mít dlouhého trvání, jde přece i o diváckou kulisu na zápasech a na podzim bude potřeba.
Máša: Díky za rozhovor
Ladia: Máš za co, normálně interview nedávám, ale jsem profesionál,že?


ROZHOVOR S LUKÁŠEM MAŠKEM PO SEZONĚ JARO 2006 (30.06.2006)
Ladia: Ahoj předsedo, další, celkově 13.sezóna je za námi. Torpedo opět obasadilo 3. (zatím asi nepostupovou) pozici s rekordním ziskem bodů v páte lize.
Máša: Fakt jo? A to je zajímavý si myslim...
Ladia: 1. Jak jí hodnotíš z pohledu týmových výsledků?
Máša: Tak na 80% positivně. Těch 20% je posranej zápas s Prohibicí a remíza s Kmocháčem, kterej upřímně nesnášim.
Ladia: 2. Jaké největší klady a zápory vidíš ve fungování managamentu?
Máša: Zápory vidim v tom, že se řeší tejden do předu, kdo jde a neřeší se věci jako, jestli bude balon a tak. Jinak samý klady, voe.
Ladia: 3. Jak si sám se sebou spokojen?
Máša: Teď sem nejspokojenější člověk na světě, protože mam svoje usměvavý sluníčko, víš? To je důležitý, a to je podstatný.
Ladia: 4. Jak se těšíš na umělky, které letos moc nevylšy a asi se podepsali nad některými výsledky?
Máša: Zbytečná otázka, nemyslíš? Fuck da mud!
Ladia: 5. Co očekáváš od příští sezóny?
Máša: Čtvrtou ligu hrát nebo vykopat. A zároveň se trošku bojim, jestli budou chodit všichni, navíc až se vrátí Jorge El Cinco Ojos. Jako čtyři lidi na střídání, to by byl fakt masakr.
Ladia: 6. Co myslíš, že Torpedu chybí k postupu do čtvrté ligy, popř. stabilnímu fungování v ní?
Máša: 1 posranej bod. Ale až se tam prokope, tak se nebojim, že by měla starosti se sestupem.
Ladia: Díky za rozhovor
Máša: Já děkuju


ROZHOVOR S LUKÁŠEM MAŠKEM PO POLOVINĚ SEZONY (23.05.2006)
Ladia: Dobrý den pane předsedo předsedo, sezóna se nám přehoupla do své druhé poloviny a tak je čas na malu rekapitulaci.
Máša: Nazdar draku, ty vole! Tak jaká u tebe? No to máš pravdu, to by si zasloužilo malinko rekapitulaci!
Ladia: 1)Jak hodnotíte dosavadní účinkování SKA Torpedo Ohrobec v 5A. lize? Jak vidíte závěr sezóny?
Máša: Vykačka, jo? No to je vostrý! No abych pravdu řekl, zatim pro mě žádný velký překvapení. Čekal sem, že se budem pohybovat kolem 3.-4.místa a to zatím plníme.
Ladia: 2)Jak jste osobně spokojen s vlastním účinkováním?
Máša: No.. (přemýšlí) Nejsem moc spokojenej. Hlavně nemůžu hrát po zápase s Kmocháčem na 100%, bo mě furt bolí kotník a už je to 4 tejdny.
Ladia: 3)Jak hodnotíte fungování týmu, přístup hráčů po zřízení funkce sportovního vedoucího?
Máša: Jo, je to fajn, kluci choděj včas na mistráky, ještě by "pár z nich" mohlo prostudovat mapu před odjezdem na hřiště, aby třeba nemuselo otravovat voláním další spoluhráče. Mile mě překvapil David Cicala, srdíčko už bije pro Torpedo a to je moc dobře.
Ladia: 4) Jak jste spokojen s prací managamentu?
Máša: Jako spokojen. To je jasný, ty divochu, ty vole. Zajímalo by mě, jestli už máme vyzvednutou registračku Míši Srpa? :o)
Ladia: 5)Jak hodnotíš diváckou a webovou podporu?
Máša: Mile mě to překvapilo. Soupeři z ostatních týmů 5.A ligy zjistili, že máme aktuálnější stránky, než PSMF, posílaj výsledky a to je fajn. Zdravim Toma z Dynama, Gotchu a Michala K. z Emperators, Lupína z Pirelli a Aleše Ch. ze Sebranky. A pak si neodpustim eště toho vousatýho kapitána z Kmocháčů: pyčo!
Ladia: Nějaký vzkaz fanouškům? Torpedo má nyní i fanclub v Austrálii, kam míří Torpedo dále?
Máša: Chodí vás málo, je mi to líto a chce se mi brečet.. :o) Každopádně ale musím poděkovat Petru Malcovi za super support proti Pirelli.


ROZHOVOR S LUKÁŠEM MAŠKEM TĚSNĚ PŘED ZAČÁTKEM JARNÍ SEZONY (23.03.2006)
Ladia: Ahoj Lukáši, nová sezóna se neúprosně blíží a jistě nastal čas popovídat si o cílech v nové sezóně. Máša: Ty voe, zase "Lukáši", jo? Víš, že si mi tak snad nikdy neřekl? Jo, máš pravdu, je čas si popovídat..
Ladia: 1.Již několikrát proběhly bouřlivé diskuze ohledně rozpisu soutěže, jak moc jsi (ne)spokojen a kde myslíš, že se stala chyba, když i mnoho dalších týmů si stěžuje?
Máša:Nespokojen? To je slabý slovo! Sem nasranej jako dlouho ne! Jediný, co je fajn že hrajem skoro všechno v pondělí. Ale kolikrát před 18h a kolikrát na škváře, to mě fakt od svazu mrzí. A kde se stala chyba? Asi někde na trase Česká Spořitelna-PSMF. :o)
Ladia: 2. Během přestávky došlo k několika změnám, nejpřekvapivější byl asi odjezd Jirky Pětiokého do Austrálie, změna ve fungování sportovního úseku klubu. Jak myslíš, že se tyto změny projeví a hodlá managament tým ještě posílit?
Máša: To zavisí hlavně na tom, jestli pan Kozák bude chodit na zápasy. Doufám, že jo, Ondřeji, a tímto Tě zdravim! Jinak odchod Jirky je pro mě velkou ztrátou, zejména co se týče psychické pohody v klubu.
Ladia: 3.Los skupiny je oproti podzimu papírově mnohem těžší, do jakých pater tabulky myslíš, že bude Torpedo? A s jakými osobními cíli vstupuješ do sezóny?
Máša: Jo, skupina to bude asi o trochu těžší - Emperators jsou jednoznačný favorit, ale může se stát cokoliv. Nechci se opakovat, ale když bude trojice Prochy-Koza-Víťa na všech zápasech, postup je reálnej.
Ladia: 4.V prvním kole se utkáme s Emperators, kteří nám uštědřili nedávno v Poháru těžký debakl? Kudy myslíš vede cesta k bodům přes největšího favorita soutěže?
Máša: Kontolou registraček :o))) Ne vážně, stejno bojovností okořeněnou trochou štěstí jako na podzim s Pendula Bona.
Ladia: 5.Jsi známý svým Bohemáckým srdíčkem, veříš, že na konci jara budeš slavit postup do druhé ligy s Bohemkou a do čtvrté s Torpedem?
Máša: Hmm..(přemýšlí) No víc věřim Bohemce. :o) I když ztáta je poměrně velká, myslim si, že v současný době má ta pravá Bohemka nejsilnější kádr v ČFL.
Ladia: Díky za rozhovor a hodně úspěchů v jarní sezóně.
Máša: Díky fíky.


ROZHOVOR S JIRKOU PĚTIOKÝM PŘED ODLETEM DO AUSTRÁLIE (13.03.2006)
Ladia: Ahoj Jirko,za nedlouho odjíždíš k protinožcům, popiš fanouškům, kam přesně jedeš a na jak dlouho.
Jiří: Jedu do Sydney, kam mě pozval jeden kamarád, kterej tam studuje nějakou počítačovou školu. tam budu pracovat a až budu mít vyděláno, tak pojedu na výlet za aboriginálcema. Jestli mi zbyde dost peněz, tak ještě pojedu na Nový Zéland.
Ladia: Tvůj odjezd znamená absenci na jarní sezonu, nelituješ toho, když máš střeleckou fazonu?
Jiří: Nelituju, bohužel u mě platí, že jedna vlaštovka jaro nedělá.
Ladia: budes sledovat vysledky tymu a jak myslíš,ze Torpedo v těžké skupině uspěje?
Jiří: Jednoznačně, každej den. Myslim, že Torpedo skupinu vyhraje. Mm jen obavy, aby se o naše skvělý hráče nezačli zajímat zahraniční skauti, což by znamenalo pravděpodobně zánik mýho nejoblíbenějšího týmu.
Ladia: Jak moc ti bude tým chybět a jak se tešíš na návrat na podzim?
Jiří: Tým mi bude chybět moc, protože sem si ke všem hráčům vytvořil pozitivní citový vztah. Těšim se moc na podzim, bude to moc prima.
Ladia: Diky za rozhovor.


ROZHOVOR S FANDOU TÝROU PO LISTOPADOVÉM FOTBALOVÉM FIASKU (11.12.2005)
Ladia: Budeš pokračovat v hraní i na jaře?
Petr: Určitě jo.
Ladia: Co je pro tebe hanspaulka? Nebereš to někdy až moc vážně?
Petr: Beru to normálně. Ale samozřejmě chci vždycky vyhrát, takže to musím brát vážně, jinak bych se na to mohl vykašlat. A když se prohraje, nebo dostanu nějakej ušmudlanej gól, tak mi to dost dlouho "leží v hlavě", takže vážně.
Ladia: Co myslíš že je zapotřebí změnit, aby Torpedo hrálo 4.ligu?
Petr: Hrát občas víc takticky a snažit se vydržet hrát s vyšším nasazením po delší dobu. A pak taky proměňovat šance.
Ladia: Jak hodnotiš letošní sezónu? Plusy, mínusy - osobní, týmové.
Petr: Týmový mínus je, že se nepostoupilo, plus je, že některý zápasy byly fakt povedený s dobrým výkonem z naši strany a navzdory tomu, že se nepovedlo postoupit, tak třetí místo je výborný. Osobní plus vidím v tom, že jsem klukům občas dokázal pomoci, minus v tom, že to mohlo být častěji.
Ladia: Speciální pro tebe - Role brankářské dvojky je často nevděčná, jak si na ní připraven po návratu Procházky?
Petr: Samozřejmě. Pokud by bylo potřeba zaskočit, rád si za Ohrobec zase zachytám. Navíc mě na jaře čeká role dvojky i v jiném fotbalovém klubu - viď Láďo, že už se těšíš? :o)
Ladia: Dík za rozhovor.
Petr: Nemáš zač.


ROZHOVOR S KOZOU PO LISTOPADOVÉM FOTBALOVÉM FIASKU (09.12.2005)
Ladia: Tak a překvapení dne - rozhovor s Kozou! Budeš pokračovat v hraní i na jaře?
Koza: Pokud bude zájem i ze strany vedení...
Ladia: Co je pro tebe hanspaulka? Nebereš to někdy az moc vážně?
Koza: Beru to vážně, ale jinak to snad ani neumim. Pokusim se to zlepšit. A Hanspaulka je pro mě především bodové hodnocení po zápase, s nim jsem většinou nespokojen, neboť každý zápas bych si dal nejméně desítku.
Ladia: Co myslíš, že je zapotřebí změnit, aby Torpedo hrálo 4.ligu?
Koza: Hrát kombinační pohledný fotbal, pro potěchu oka diváka i nás samotných, aby nás zápasy bavily a nehádali se a pak to půjde samo. Předvádět zodpovědné výkony, kádr na to máme.
Ladia: Jak hodnotíš letošní sezónu? Plusy, mínusy - osobní, týmové
Koza: Týmové+ : dobrá sezona s možností postoupit výš, týmové- : nepostup výš, málo golů, občasná nezodpovědnost, občasné hádky... osobní: nepřísluší mi se hodnotit, ale přesto si myslim ze hraju moc dobře.
Ladia: Speciální pro tebe - Na hřišti odvádíš odpovědné výkony, ale kolem to občas neklape (pozdní příchody, nerozcvičení), slibuješ v tomto ohledu zlepšení alespoň o 200 procent?
Koza: Jsem takhle zvyklý, nesnášim čekání na zápas a pokud odvadím odpovědné výkony, jak si řek´, tak nevidim důvod to měnit. Pokud to vyvádí z miry spoluhráče, tak se jim omlouvám, ale výkony se předvádí na hřišti. Jiné to je samozřejmě, když nestihnu začátek zápasu, toho bych se chtěl vyvarovat.
Ladia: Dík za rozhovor.
Koza: Trošku mi to nabouralo denní plán,ale neni zač :) Ten dotazník dodám také co nejdříve, ale dnes jedu na Moravu s florbalem a vracim se az v neděli,takže dřív to nebude. V dotazníku sme se na pár věcech s manažerem neshodli,takže to chvilku potrvá... stay tunned, ciao Andre.


ROZHOVOR S VÍŤOU PO LISTOPADOVÉM FOTBALOVÉM FIASKU (07.12.2005)
Ladia: Ahoj Víťo, mam tady pro Tebe pár otázek k rozhovoru, ano?
Víťa: Tak povídej...
Ladia: Budeš pokračovat v hraní i na jaře?
Víťa: Samozřejmě že budu. Sice jsem měl v této sezóně, přesně řečeno na jejím konci, hodně velkou krizi a vážně jsem přemýšlel o tom, že malého fotbalu na čas nechám, mé, pro Torpédo bijící srdce mne zase optimisticky naladilo a budu doufat v další naše úspěchy.
Ladia: Co je pro tebe hanspaulka? Nebereš to někdy až moc vážně?
Víťa: Jasně že to beru vážně. Kdybych to nebral vážně tak by mě to ani nebavilo. Především beru vážně to, že můžu pravidelně nastupovat za SKA Torpedo Ohrobec, a že jsem členem takového úspěšného týmu již od jeho vzniku. Podle mě ten, kdo to nebere vážně by v našem týmu vůbec neměl být a podle statistik u nás takový hráč ani dlouho nevydrží.
Ladia: Co myslíš že je zapotřebí změnit, aby Torpedo hrálo 4.ligu?
Víťa: Jsou jenom dvě možnosti. První z nich je ještě zlepšit naší herní kvalitu nějakou posilou. Druhou možností a zřejmě pravděpodobnější je trochu změnit náš styl hry. Budeme muset prostě hrát pro nás ne moc zábavný, ale za to účinný fotbal (viz. Pendula) a čekat, dokud se někteří hráči ještě o něco „málo“ zlepší. Myslím, že od začátku našeho působení můžeme sledovat, jak šli nekteří z nás výkonostně hodně nahoru, především po té fotbalové stránce a já věřím, že tento trend bude stále pokračovat.Bohužel postup našeho týmu byl ještě o fous rychlejší a stále jsou zápasy, kdy se divák musí divit, jak tento tým může hrát 5. ligu a v této sezónně bylo takovýchto výpadků až moc. To je třeba eliminovat a myslim že to bude ok. Jo a to bych mohl ještě hodiny mluvit o zbytečné hysterické výbušnosti jednoho z našich útočníků, který místo toho, aby uklidňoval náš tým vstřelenými brankami, tak uklidňuje tým soupeře tím, že nás rozhádá. No nic. Ale to už asi lepší nebude.
Ladia: Jak hodnotiš letošní sezónu? Plusy, mínusy - osobní, týmové
Víťa: Letošní sezóna je v podstatě naše nejúspěšnější. Ironií pak je, že je jedna z nejkrizovějších, teda alespoň podle mě. Začátek výborný, konec naprostá tragédie. Je velká škoda, že jsme si postup nechali proklouznout mezi prsty. Myslím, že nám také hodně uškodily zápasy hrané na škváře. Mezi vélké plus této sezóny řadím to, že jsme si dokázali, že úmíme hrát velmi pěkný a týmový fotbal a také jsme našli jakousi slabinu našeho týmu, kterou zřejmě je resp. byla neorganizovanost při hře. Jestli to bylo tou příčinou se uvidí v příští sezónně, že Ladio J.
Ladia: Speciální pro tebe - Jak se mohlo stát, že si s bratrem mohl zapomenout na poslední zápas sezony?
Víťa: Nevim, sám to nechápu. Asi to bylo tou pauzou nebo co.
Ladia: Dík za rozhovor


ROZHOVOR S JIŘIM PO LISTOPADOVÉM FOTBALOVÉM FIASKU (06.12.2005)
Ladia: Budeš pokračovat v hraní i na jaře?
Jiří: Asi jo.
Ladia: Co je pro tebe hanspaulka? Nebereš to někdy až moc vážně?
Jiří: Baví mě. Až moc vážně jí ale neberu.
Ladia: Co myslíš že je zapotřebí změnit, aby Torpedo hrálo 4.ligu?
Jiří: To nevim. Asi dávat víc gólů a míň jich dostávat.
Ladia: Jak hodnotiš letošní sezónu? Plusy, mínusy - osobní, týmové
Jiří: Byla prima. Ale měli sme postoupit.
Ladia: Speciální pro tebe - Jak se vyrovnáváš s těžkou kritikou spoluhráčů?
Jiří: Mrzí mě a snažím se z ní poučit.


ROZHOVOR S PAVLIKEM PO LISTOPADOVÉM FOTBALOVÉM FIASKU (05.12.2005)
Ladia: Ahoj, Pár otázek do rozhovoru: Budeš pokračovat v hraní i na jaře?
Pavlik: Určitě budu.
Ladia: Co je pro tebe hanspaulka? Nebereš to někdy až moc vážně?
Pavlik: Hanspaulka pro mě znamená velkou zábavu a vzrušení. Pro mě osobně to neni jenom o tom zahrát si fotbal, ale taky si dokázat, že sem lepší než někdo druhej. Jinak to opravdu asi beru víc vážně než někteří spoluhráči v týmu, ale já sem rád, že to tak je, a tak to i zůstane.
Ladia: Co myslíš že je zapotřebí změnit, aby Torpedo hrálo 4.ligu?
Pavlik: No to, co sme si řekli na schůzi klubu: Transparentnější a pevnější střídání by mělo přinést lepší hru. Musí bejt jasný, kdo za kterou chybu nese zodpovědnost a nebát se to pojmenovat , ať už se jedná o kterýhokoli hráče. Defenzivní fáze musí bejt lepší, dostali sme moc gólů - stejně jako sme jich dali!!! Samozřejmě těch branek co sme dali nebylo moc, ale dávat góly je daleko těžší než jim zabraňovat, je těžší tvořit než bořit. Takže mít neutrální skóre a přitom bejt na 3. místě, je divný. Zápasy jako s Little Eden, Sebrankou a Vinohradama se nesměj opakovat!! Prohrát jo, ale ne o 3,4 góly!!! Pokud si každej hráč ( včetně utočníků ) bude plnit na 1. místě DEFENZIVNÍ úkoly ( to je základ ) a potom k tomu přidá svojí nadstavbu ( ofenzivní um ), potom postoupíme vejš.
Ladia: Jak hodnotiš letošní sezónu? Plusy, mínusy - osobní, týmové
Pavlik: To už sem načal v odpovědi na předchozí otázku. Letošní sezonu hodnotim z hlediska týmu jako rozporuplnou. Přestože sme zazanamenali historicky nejlepší umístění, jsem mírně zklamán. Postup byl na dosah. Mrzí mě moc již zmíněný zápasy, hlavně proto, že sem se moc nedostal na hřiště, a když, tak už za bezmála rozhodnutého stavu. Na druhou stranu si myslim, že to byla vůbec nejtěžší skupina, co sme zatim zažili. S týmy jako je Pendula, Little Eden, Sebranka, Dvorce nebo Lachtánci se zkrátka z našeho pohledu nevyhrává pokaždý. Spíš mě mrzí minulá sezona, kdy byl podle mě postup blíž, nebo alespoň lehčí soupeři. Jinak z mýho hlediska to hodnotim jako nejlepší sezonu! Možná tomu neodpovídá hodnocení ani počet vstřelenejch gólu, ale já mam zkrátka lepší pocit než kdykoli jindy. Mínusem bylo to, že sem se zdaleka tak často nedostal ke střele z "mezikruží", ale myslim, že příští sezonu budu mít víc příležitostí. Co chci zlepšit, to sou nahrávky. Nemyslim si, že bych byl apriori špatnym nahravačem, ale spíš mi někdy dělá problém se rozhodnout - NAHRÁT?/VYSTŘELIT?/JÍT SÁM?. Hlavně když mě třeba ještě zmátne spoluhráč ( Nahraj mi!, vystřel!, běž! ) . Pozor, to teď nemyslim vůbec negativně. Ale i tohle sem kdysi velmi dobře uměl, takže to určitě ve mě znova objevim. Jak už sem řek, moje pocity ze hry se lepší sezonu od sezony a sem si jistej, že jestli budu zdravej, tak se budu ještě hodně dlouho zlepšovat..
Ladia: Speciální pro tebe - Kdy začneš pracovat na kondičce, aby si vydržel celý zápas?
Pavlik: No Láďo, ja se snažim opravdu pořád, ale v něčem tě zklamu. Nikdy nevydržim celej zápas!!! Aspoň ne v mim tempu. Například v sobotu sem vydržel, plnit sem si jenom defenzivní úkoly. Ale to zkrátka nebylo vono, když se nedá střídat. Potom to vypadá tak, že do toho dám všechno až na posledních 7-10 minut. Pokud někdo vydrží celej zápas, tak má rezervy. Jinak kvůli fotbalu, sem začal běhat, snížil sem spotřebu cigaret na 2 ks za 1 rok a daleko míň piju. V zimě budu chodit do haly trénovat fotbal a doufám, že si dáme přáteláček - LIBOC UNITED vs. SKA TORPEDO OHROBEC. Takže zatím díky a ahoj !!!!!


ROZHOVOR S MÁŠOU POTÉ, CO NASTOUPIL DO ZÁPASU S NALOMENÝM MALÍČKEM (05.12.2005)
Ladia: Ahoj Lukáši
Máša: No nazdar, Ládíku! Další rozhovor, jo? Paráda! Sem s nim! Hořim nedočkavostí.
Ladia: 1) Jak se cítíš po dramatickém úvodu posledního utkání, co tomu říkáš?
Máša: No, chlapci mě trošku naštvali. Je vidět, že je ta hanspaulka baví, jen když o něco jde. Ale Víťa mě zároveň fakt pobavil. Mi řikal, když přišel pozdě: "Ty voe, to se mi ještě nestalo. Já sem normálně zapomněl, že dneska hrajeme." :o))
Ladia: 2) Sklidil si obrovský obdiv spoluhráčů za heroické nasazení, když si hrál s naštíplým malíčkem, jak moc tě to bolelo a jak moc tě hřeje pocit, že jsi největší srdcař týmu?
Máša: Fakt jo? Tak to sem rád a hřeje to jako Elton John. :o) No, kdybych nenastoupil, tak bysme prohráli kontumačně 0:6, protože Roba s Víťou přišli až po čekačce. Jestli to bolelo? Ani ne, spíš to hodně omezovalo v pohybu.
Ladia: 3) Jaké to bylo sledovat poslední okamžiky týmu v letošní sezoně jako nehrající kapitán? Co zajímavého si vyporozoval?
Máša: Nepříjemný, chtěl sem si pořádně zahrát, ale nešlo to. No, celkem nic zajímavýho a novýho sem nevypozoroval. Jen mi přišlo komický, jak maj všichni srandu z Roby, i soupeři, jak se furt steká. :o))


ROZHOVOR S DAVIDEM PO LISTOPADOVÉM FOTBALOVÉM FIASKU (03.12.2005)
Ladia: Budeš pokračovat v hraní i na jaře?
David: Nemůžu nic slíbit.
Ladia: Co je pro tebe hanspaulka? Nebereš to někdy až moc vážně?
David: Hanspaulka je pro mě velký fotbal na malém hřiti. A vážně to beru ale určitě ne moc. Hanspaulka není u mě na prvním místě.
Ladia: Co myslíš že je zapotřebí změnit, aby Torpedo hrálo 4.ligu?
David: Já bych v tom neviděl až tak velký změny, ono by možna stačilo kdyby byly nějaké ty tréninky (na které se stejne asi nesejdem) a nebo jednu až dvě posily.
Ladia: Jak hodnotiš letošní sezónu? Plusy, mínusy - osobní, týmové
David: Tohle nebudu hodnotit, nejsem tu tak dlouho, abych něco takoveho psal.
Ladia: Speciální pro tebe - Slíbíš, že když postoupíme, tak uděláš pro tým nějakou pořádnou rozlučku?
David: Asi narážíš na naší jídelnu. Upřímně - asi ne, něco takového si já v momentalní době nemužu dovolit.
Ladia: Dík za rozhovor.
David: Není zač, ciao David (omluv můj pravopis) díky.


ROZHOVOR S ROBOU PO LISTOPADOVÉM FOTBALOVÉM FIASKU (03.12.2005)
Jaromír: Ahoj Roba, tady je pár otázek pro web Torpeda, odpovíš mi?
Roba: Jasně, Jaromíre!
Jaromír:1. Jak moc Tě štve zpackaný listopad Torpeda?
Roba: Jsem samozřejmě velice zklamaný, obávám se však, že jsme si to nakonec ani nezasloužili. Musíme na sobě stále pracovat, postup do čtvrté ligy není med a to si podle mě někteří hráčí ještě neuvědomili.
Jaromír: 2. Proč se někdy vztekáš na rozhodčí? Dřív si takový prý nebýval? Není za tím něco jiného?
Roba: Uznávám, že jsem během zápasu impulzivní a některé výlevy bych si mohl nechat pro sebe, nicméně často cítím velikou nespravedlnost, nad kterou nemohu jen mávnout rukou. Sám jsem velice překvapen, co se to dnes se mnou na hřišti děje. Věřím, že to do budoucna dokážu odbourat a budu se spíše soustředit na svou hru, která tím rovněž trpí.
Jaromír: 3. Co by si chtěl v Torpedu dokázat?
Roba: Co nejdříve postoupit do čtvrté ligy!!! Mým tajným snem je však účast ve třetí lize. Osobně se nejvíce těším na okamžik, kdy vsítím svůj 100. gól, na který mi nahraje náš kapitán Máša.
Jaromír: 4. Nemáš pocit, že jako tým se málo scházíme po zápase? Nebo i během sezóny?
Roba: Kdepak! To je zbytečná otázka. Letos si na to nemohu vůbec stěžovat. Doufám, že nám to vydrží!!!
Jaromír: 5. Řiká se o tobě, že Ti někdy chybí upřímnost, že se někdy jakoby bojíš říct pravdu, co ty na to?
Roba: Ostaní hráči si na to trochu stěžují :o))) Tohle je zase vtipná otázka, ale ještě jednu takovou a končím s rozhoverem, ok!!! Právě naopak, ostatním hráčům je tato vlastnost cizí a své komplexy si pak léčí při anonymním bodování.
Jaromír: 6. Co ti v Torpedu vadí?
Roba: Já jsem v Torpedu velice šťastný. Máša a Láďa odvádějí perfektní práci, klobouk dolů, klucí! Přesto mi vadí, jakým způsobem se scházíme před zápasem. Týká se to naprosté většiny hráčů, včetně mě (resp. hlavně mě). Jsem přesvědčen o tom, že tato skutečnost silně ovlivňuje naše výkony, a proto doufám, že nově zvolená funkce vedoucího mužstva skoncuje i s tímto zlozvykem.
Jaromír: Dík za rozhovor.
Roba: Já děkuji Tobě, Jaromíre! Moc mě to s Tebou bavilo, jsi fajn kluk. Těším se na naše další setkání!


ROZHOVOR S MÁŠOU A LÁĎOU PO LISTOPADOVÉM FOTBALOVÉM FIASKU (28.11.2005)
Jaromír: Nazdar kluci, můžu s váma udělat takovej menší rozhovor?
Máša: Nazdar Bosiči, to víš, že jo, ty kluku ušatá!
Ladia: Jistě Jardo, sem s nim!
Jaromír: Budeš pokračovat v hraní i na jaře?
Máša: Tak to je snad jasný ne? Bosiči, kam na tyhle úvahy chodíš?
Ladia: Jistě, do sportovního důchodu se nechystám.
Jaromír: Jakému týmu fandiš a proč?
Máša: Tak v sobotu sme se oba viděli na oslavách 100 let Bohemky, tedy Bohemians 1905, abych byl přesnej, tak komu asi tak fandim? Jinak veřejně: " Karle Kapře, proč seš takovej zmrd a kradeš?". A proč? Protože je mi prostě nejsympatičtější - má nejlepší fanoušky na světě - na nikoho se tam nebučí a to se mi líbí. Jinak, musim se přiznat, v dětsví u mě byla na prvním místě Slavie - to sem asi zdědil po otci.
Ladia: Sparta mi přirostla k srdci, největší sportovní zážitky sem zažil na Letné, pamatuju si v 91 když Horst Siegl v 1.kole PVP vyřadil obhájce Werder Bremen gólem, který sem na staré Letné skoro přes stojící diváky ani neviděl
Jaromír: Co je pro tebe hanspaulka? Nebereš to někdy až moc vážně?
Máša: Já? Naštve mě, když máme postup skoro v kapse a nakonec to nevyjde. Ale víc mě sere, když někdo po prohranym zápase se naštve a bez rozloučení odejde. Snad to hrajem pro radost, ne? Hanspaulka je pro mě radost a udržení se jakš-takš v kondici.
Ladia: Někdy možná jo, baví mě a protože nehraju velký fotbal, tak je jediná možnost hrát nějakou soutěž.
Jaromír: Myslíš, že by tým měl doznat nějakých změn v kádru?
Máša: Vůbec ne. Pokud nechceme hrát za každou cenu první ligu :o)) Ten kádr, co máme - je na 4.ligu.
Ladia: Nejde tolik o změny v kádru, ale o přístupu, buď se dohodneme, že hrajeme na postup a pak se podle toho chováme nebo řeknem, že to hrajem pro radost a ne, že jeden řekne něco a pak dělá opak.
Jaromír: Myslíš, že Torpedo bude mít takovou tradici jako některé týmy (přes 30 let) ?
Máša: Tak to pevně doufám. Rád bych si někdy zahrál třeba se svym synem, jestli pánbu dá.. Koukám, sem odpoveděl jako Ladia, a to sem to četl až potom.. To je hustý, co Bosiči?:o) Jinak bysme taky mohli hrát v tu dobu veteránskou ligu.
Ladia: Pevně v to doufám, i když stát se může všechno, ale zahrát si jednou se synem (pokud náký bude) by se mi líbilo.
Jaromír: Speciálně pro Mášu - na podzim si se nechal fotbalově tetovat, o co jde a proč si to udělal?
Máša: Byla to sázka, jestli Bohemka začne od podzimu hrát ČFL a povedlo se. Sem moc rád. Je to klokan a pod ním číslo, který mam jako člen družstva fanoušků Bohemians - 00127. Je to asi tak 8 x 5cm. tady a tady jsou fotky!
Jaromír: Speciálně pro Ladiu - Co řikáš na to, že se ti Máša směje, když se Spartě teď zrovna moc nedaří?
Ladia: Nic, Sparta je železná (sice ne teď), ale dostane se z toho, i když titul to letos určitě nebude.
Jaromír: Kluci, díky. Byla to pro mě čest.
Máša: Ale Bosiči, zase blbneš... Měj se!
Ladia: Taky nemáš zač a hodně štěstí.
Jaromír: Taky vám přeju hodně štěstí. A pevně doufám, že na podzim 2006 už budete válčit s Torpedem ve 4.lize!


ROZHOVOR S MÁŠOU V POLOVINĚ SEZONY (7.10.2005)
Ladia: Dobrý den pane předsedo, další sezona hanspaulské ligy je téměř v polovině, pojďme se společně za ní poohlédnout
Máša: No sláva! To sem rád, žes´ oprášil ten svůj mikrofón a vzpomněl sis na mě..
Ladia: Jak jste spokojen s výsledky, výkony týmu, předčil o něco Vaše očekávání či naopak zklamalo?
Máša:Vykačka, jo? To snad nemusíme, ne?Spokojenej sem tak na 80%. K uplný spokojenosti mi chybí, kdybychom měli těch bodů 8.
Ladia: Jak hodnotí kvalitu kádru a co s ním udělá absence nové brankářské jedničky Procházky?
Máša: No právě! Myslim si, že kvalita kádru je na 5.ligu špičková, ale absence Prochyho je pro nás takovou malou katastrofou. Ta jeho jistota zejména ve vzdušných soubojích nám bude hóóódně chybět.
Ladia: Jedna velice nepříjemná věc, hlavní opora týmu Viktor Chačaturov, dorazil k poslednímu utkání až v době, kdy běžela 15.minuta zápasu a Váš tým prohrával 0:1. Hodláte nastalou situaci během reprezentační přestávky řešit?
Máša: Nehodlám. Myslim, že u Víti to byla výjimka, a že jinak chodí včas. No na panáka by nás mohl pozvat. :o) To takovej Koza by se asi nedoplatil, takže to necháme být.
Ladia: Jak vidíte další průběh sezony a s jakým umístěním byste byl sám spokojen?
Máša: I když to bude hodně těžký, spokojenej budu jedině s postupem. Vše ostatní beru letos jako neúspěch.
Ladia: A na závěr, jaké máte Vy osobní cíle, ať již herní či manažerské?
Máša: Já mám cíle jenom týmové. Ať se hlavně daří celému týmu. Taky bych byl moc rád, kdybychom se po zápase scházeli ne v tom posranym MCDonaldu, ale taky někdy v hospůdce/baru bez aut, manželek, znáš to - trošku se uvolnit...
Ladia: Děkuji za rozhovor.
Máša: Vůbec nemáš zač, Láďo. A zase se někdy stav, rád si s Tebou pokecám.


ROZHOVOR S PAVLEM KEJŘEM, AUTOREM PRVNÍHO HATTRICKU V PÁTÉ LIZE V DRESU TORPEDA, V ZÁPASE SE SPALOVNOU (4:2) (12.11.2004)
Ladia:Ahoj Pavliku, příznivce oranžového expresu jsi letos velice příjemně překvapil svojí golovou explozí a k ní budou směřovat i mé otázky. Zápas se Spalovnou byl zatím Tvým střeleckým vrcholem v dresu Torpeda, prozrad našim příznivcům jak ke Tvému hattricku došlo?
Pavlik: Ahoj Láďo! Sem strašně rád, že jsme se v závěru sezony takhle střelecky vzchopili. Co se týká mého hattricku, tak v tom byla i velká dávka štěstí! Hlavně u 2. golu. Ale já sem se vždycky snažil jít štěstí naproti, tak se mi to v tu chvíli zrovna zúročilo.
Ladia:Poslední 4 zápasy patříš mezi nejlepší hráče týmu nejen podle bodování, ale i názorů expertů,navíc s V.Chačaturovem jsi nejlepší střelec týmu. Jaká magie je za Tvou momentální formou?
Pavlik: No za mojí střeleckou fazonou stojí hned tři rituály: Nemyji si kopačky, vždycky mám při zápase na očích čočky a jsem oholený! -:)))). Jinak si myslím, že už sem se sžil s týmem a na škváře už se cítím daleko líp než, když jsem s Váma 3 sezony zpátky začínal. Ale jinak já osobně mám velmi dobrý pocit ze hry už od prvního zápasu sezony, takže mi ani tak na gólech nebo na osobním hodnocení nesejde, jako spíše na onom pocitu ze hry. Ale na druhou stranu mi velice záleží na výsledcích celého týmu.
Ladia:Torpedo má nyní 8 bodů a v posledním kole ho čeká soupeř z nejtěžších - Deko.Jak se těšíš na souboje s vyhlášeným kononýrem soupeře Obermajerem? A jak myslíš, že dopadne Torpedo v tomto zápase a i ve svém boji o záchranu?
Pavlik: Deko zřejmě bude asi nejmíň hratelný soupeř, ale nikoli nehratelný nebo dokonce neporazitelný. A co se týče souboje s Obermajerem, tak ten mě absolutně nezajímá. Osobně půjdu do zápasu s jasným cílem: VYHRÁT! K tomu však bude zapotřebí heroický výkon, ale s chladnou hlavou. Ohledně našeho boje o záchranu, je ta otázka trochu mimo mísu, neboť tenhle rozhovor zodpovídám později, a už vím že jsme se ZACHRÁNILI!!!! DÍKY VŠEM HRÁČŮM TÝMU!!!!!!. Takže moje ambice na příští sezonu jsou jasné: Nenechat si utéct začátek soutěže a POSTOUPIT DO "ČTYŘKY"!!!
Ladia: Tak díky za tohle interview a přijmi ještě prosím spolu s Mášou poděkování, že se přičiňujete o to, aby TORPEDO OHROBEC bylo interaktivní, a tudíž známe celé české i zahraniční veřejnosti. Díky za rozhovor a hodně úspěchů.

ROZHOVOR S MÁŠOU, KTERÝ PO 29 UTKÁNÍCH ZLOMIL STŘELECKÉ PROKLETÍ (7.11.2004)
Ladia: Ahoj Lukáši, jak se cítíš ve chvíli, kdy jsi po 1738 minutách v lize (a spolu s Pohárem po 1858 minutách) prolomil střelecké prokletí?
Máša:No nazdar Láďo! Cejtim se jako když mám po 1738 minutách sex. Ne vážně, už mě to fakt štvalo, trošku křeč.
Ladia:Tvoje branka rozhodla veledůležité utkání v boji o záchranu. Popiš fanouškům, jak celá akce probíhala?
Máša:Věděl sem, že mi na ten gol musí nahrát Jiří. Našel mě pěknou přihrávkou, chtěl sem golmana přehodit, ale nepovedlo se. Míč se odrazil od obránce zpět ke mně a na mě zívala prázdná branka, tak sem to tam napálil a pak se radostí svalil na zem...
Ladia:V posledním kole již nenastoupíš kvůli zasloužené dovolené, ale jaký výsledek očekáváš od svého týmu v posledním kole v souboji s velkým favoritem - Dekem? A jak myslíš, že Torpedo dopadne v záchranářském boji?
Máša:No, minulý kolo hráli po nás,takže sem je viděl na vlastní oči a co předváděl rodinný klan Obermajerů - z toho běžela husí kůže. Stějně, já myslim, že zaplíchtíme. Po dnešní výhře pevně věřim v záchranu, jen aby nám nechyběl jeden bod - hlavně proti Resslovce mě mrzí ta porážka, tam to bylo hodně nespravedlivý..ROZHOVOR S PAVLIKEM PO POSTUPU DO 5.LIGY (25.6.2004)
Věrní příznivci SKA Torpeda Ohrobec již určitě vědí, že SKA Torpedo Ohrobec obsadí 3.příčku a je velice blízko historického postupu do páté ligy.A Pavel Kejř tomu hodně pomohl svou brankou v poslední minutě posledního utkání.
Ladia: Ahoj Pavliku, upřímně prozrad, čekal jsi takový úspěch po 4 kolech, kdy Torpedo bylo na sestupové příčce?A kam myslíš, že může současný tým Torpeda nejvýše postoupit?
Pavlik: Ahoj Láďo. Po 4. kolem sem takový úspěch nečekal, ale rozhodně jsem si v dané chvíli ani na sekundu nemyslel, že bychom snad sestoupili. To určitě ne, máme dobrý tým. Co se týká našich možností, myslím že bychom se nemuseli bát ani 3. nejvyšší soutěže. Osobně hraji fotbal s kamarády, z nichž někteří tuto úroveň hrají a nejsou lepší než já. Když budem bojovat, a nikdy se nebudem vzdávat a přidáme k tomu taktický výkon, můžeme jít výš a výš.
Ladia: Jsi znám svojí tvrdou přípravou, kterou jsi v závěru sezony ještě zintenzivnil, můžeš z ní něco prozradit?
Pavlik: No s tou přípravou to není až zas tak horké, i když je pravda, že v závěru sézony jsem se snažil vylepšit svojí zoufalou kondici. Konkrétně jsem chodil večer běhat. Bohužel mě v závěru přibrzdilo zranění kyčle.
Ladia: A poslední otázka je jasná.Co ti proběhlo hlavou, když jsi vstřelil rozhodující branku v poslední minutě rozhodujícího utkání?
Pavlik: Že se nám podařil neskutečný obrat, který se nestáva často. Další myšlenky se zaobíraly směrem k "PĚTCE"
Ladia: Díky za rozhovor a hodně úspěchů v dresu SKA Torpeda Ohrobec!
Ladia:Neodpustím si bonusovou otázku. Vysvětli prosím fanouškům tzv. Pavlikovi počty.
Pavlik: Taky díky za rozhovor, co se týká poslední otázky, tak pojem "Pavlikovi počty" znamená mojí někdy možná až naivně optimistickou povahu. Prostě když je možné získat byť jen teoreticky určitý počet bodů, tak v to věřím. Dokud mě někdo neporazí, nikdy předem neřeknu, že je favorit.


ROZHOVOR S MÁŠOU PO POSTUPU DO 5.LIGY (24.6.2004)
Věrní příznivci SKA Torpeda Ohrobec již určitě vědí, že SKA Torpedo Ohrobec obsadí 3.příčku a je velice blízko historického postupu do páté ligy.A Lukáš Mašek v posledním utkání oslavil jako první z týmu 100.start
Ladia: Ahoj Lukáši, upřímně prozraď, čekal jsi takový úspěch po 4 kolech, kdy Torpedo bylo na sestupové příčce? A kam myslíš, že může současný tým Torpeda nejvýše postoupit?
Máša: Lukáši? To slyšim od tebe poprvé! :-) Takovej úspěch jsem teda nečekal ani náhodou! Ale, že bychom sestoupili-to zase taky ne. Já myslim, že tak to třetí místo v "pětce" je náš strop, ale míč je kulatej, tak možná i ta "čtyřka" třeba někdy vyjde...ale to už bych asi byl nehrající kapitán :-)
Ladia: Tvůj 100.start připadl na rozhodující utkání, popravdě dokázal jsi si představit takové utkání? Je to to pro tebe osobně největší zážitek v dresu Torpeda?
Máša: No to rozhodně, den před zápasem jsme hráli s Holanďanama-to jsme šílel u televize, ale tady to byla exploze přímo na hřišti! - je zajímavý, kolik radosti může způsobit taková 6.hanspaulská liga! No, ale proto ten fotbal hrajem, ne?
Ladia: Jako manažer týmu tě čeká v létě také tvrdá práce s přípravou na příští sezonu. Můžeš prozradit, co všechno chystá management Torpeda, aby tým dosáhl dalších úspěchů? A co chystá pro své věrné fans?
Máša: Abych pravdu řekl, tak uplný ho....! :-) Stačí když budou všichni hráči chodit pravidelně a úspěch se zaručeně dostaví...pevně věřim, že budeme hrát po roce všechny zápasy na Zelený Lišce, kde je vždycky pěkné fotbalové prostředí...bouřící tribuny Green-fox areny:-)....doufám, že zvedneme divácký průměr z 2 na 3 diváky....věrnejm fans slibuju, že budeme hrát pěknej fotbal i nadále...
Ladia: Díky za rozhovor a hodně úspěchů nejen v dresu SKA Torpeda Ohrobec!
Máša: Jo, za málo, Ládíku.


ROZHOVOR S MÁŠOU PŘED JUBILEJNÍM 100.STARTEM (17.6.2004)
Jaromír: Ahoj Lukáši, můžu s Vámi udělat rozhovor?
Máša: Jasně Jardo, klidně mi tykej. Čau, já sem Máša.
Jaromír: Čau, sem Bosič. Jestli mě statistiky neklamou, tak bys měl příště nastoupit proti Luciánu "B" ke svému stému startu? Jak se cítíš?
Máša: Čoveče, co ty všechno nesleduješ? :-) Jo, máš pravdu... Cejtim se uplně normálně, akorát to pivko, co tady spolu pijem mi už jde nějak do hlavy. Platíš to doufám? Jinak teda doufám, že mi ktý stovce daj kluci z týmu ňákej dárek, lahvinku, nebo tak něco...takhle na dálku jim vzkazuju, že piju Ruma, ale když mi koupěj Jamesona, tak se neurazim...
Jaromír: K tomu jsem se chtěl taky dostat a malinko si mi nahrál: Něco jsem slyšel o tom, že máš v poslední době problémy se životosprávou?
Máša: To sou hnusný kecy! Kde to psali, v Blesku, ne? Je pravda, že poslední dobou malinko sklouzávám, ale těch 13 piv a litr vína před posledním zápasem, to bylo na kuráž, abych nebyl jako obránce nervózní a vklidu rozehrával, a vidíš, nahrál sem Jiřímu na góla...a Jiří, ten kalil do sedmi do rána a jak mu to svědčí!
Jaromír: Dobře, dobře, asi máš pravdu, ale zpátky k fotbalu. Pokud příští neděli vyhrajete, měli byste postoupit do pátý ligy, myslíš, že si to zasloužíte?
Máša: No jasně! Takový plejery, jaký sou Honzik s Víťou, neměl žádnej tým v 6.K lize a vůbec šlapem jako tým. Jestli fakt postoupíme, splní se mi můj fotbalovej sen. 5.liga je pro mě maximum, čeho sem mohl ve své bohaté kariéře dosáhnout. :-)Ale abychom to nezakřili...
Jaromír: A jak bys zhodnotil svoje učinkování v Torpedu v této sezóně?
Máša: No...,byly zápasy, například proti Horstovi, kdy sem si řikal:"Ty vole, dyť ty seš tam uplně na hovno, vyser se na to!" Promiň mi ty výrazy, ale je to přesný...ale pak přijdou momenty, kdy sem se sebou celkem spokojenej. Obecně mi to jde lépe ze slabšíma soupeřema-myslim, že můj nejlepší zápas v této sezóně byl asi v poháru proti Beach attack (7.liga výhra 7:1, poznámka Jaromíra). Ale abych se zas neopakoval, sezona ještě neskončila... Ale můžu slíbit, že do zápasu s Luciánem dám všechno-tim nemyslim všechny peníze, Járo..
Jaromír: Jasně, Mášo, já vim, že si čistej, každopádně vám budu držet palce. Jesli sis všiml, tak v programu ČT neni v době vašeho zápasu žádnej přímej přenos, proč asi?
Máša: Ty vole, Jardo, ty už to nepij!
Jaromír: Ne vážně, Podvinný Mlýn 18:45, sem tam jako na koni...
Máša: Dobře, seženu ti volňásek.:-)
Jaromír: To budeš moc hodnej, měj se zatim moc fajn a díky za rozhovor.
Máša: Tak za ty Plzně, co jsme tady spolu vypili se to sluší, ne? :-) Taky se měj, Bosiči...


ROZHOVOR S LADIOU PO NÁVRATU DO SESTAVY (2.6.2004)
Láďa: Ahoj Láďo, jak se vede? Je to malinko schizofrenní dělat rozhovor sám ze sebou, ale presto snad bude příznivce SKA Torpedo Ohrobec zajímat?
Láďa: Hmmm, něco na tom bude... :-)
Láďa: Po 2.kole jsi se zranil (zlomenina kloubu) a vyřadil si se ze hry na 4 zápasy, navíc v dalších třech nemůžeš nastupovat na svém brankářském postu. Jak si celou záležitost prožívál?
Láďa: Nejdřív mě strašně mrzí, že jsem klukům takhle nepomohl a nemohl nastoupit proti dvěma týmům, kde mám známé (Horst a Budvarka). Naštěstí většina záskoku v brance se osvědčila, teď abych se bál o své místo:-))
Láďa: Během pauzy zaviněné zraněním jsi se stal koučem, jaký z toho máš pocit?
Láďa: Sledovat zápasy jen z lavičky, to bych nepřál ani největšímu nepříteli a snažil jsem alespoň takhle pomoct týmu.Když chytám,taky se snažím malinko řídit hru a tak jsem v tom vlastně pokračoval. Snad to nebylo úplně nejhorší, např. si myslím, že lépe fungovalo střídání hráčů(až na drobné výjimky).
Láďa: V současné době nastupuješ po velice dlouhé době v poli, většinou jako útočník. Jak by si se ohodnotil?
Láďa: Zatím jsem odehrál jen vítězné utkání s Penguins (5:0) a moje obavy se naštěstí nenaplnili. Hodně mi k solidnímu výkonu pomohl tým a zvlášť Honza Kmoch, se kterým se výborně spolupracuje. Co se týče mě osobně, vím, že to zdaleka nebylo stoprocentní, po 6 týdnech pauzy je znát manko ve fyzičce a menší nesehranost, ale doufám, že se to v příštích dvou utkáních zlepší a snad i já malinko pomůžu týmu k dobrým výsledkům a postavení v horní polovině tabulky.
Láďa: Díky za rozhovor a hodně štěstí v dresu SKA Torpeda Ohrobec
Láďa: Díky moc, měj se! :-)
ROZHOVOR S MÁŠOU PŘI 90. STARTU (28.11.2003)
Láďa: Můžu s tebou udělat rozhovor, když se blížíš k devadesátce?
Máša: Tak, jo, ale rychle! :-)
Láďa: Jak se cítíš a co pro tebe osobně tohle číslo znamená?
Máša: Statistiky, dá se říct, sleduju, ale číslo 90 pro mě nic moc neznamená, až to bude 100, tak to bude něco jiného :-)
Láďa: Kam myslíš, že může tým pod tvou kapitánskou taktovkou dojít?
Máša: Do 5. ligy určitě – myslím, že jednou se nám povede i ta 4. liga, no uvidíme, kádr máme fakt našlapanej...
Láďa: S jakou bilancí (osobní i týmovou) budeš spokojen po podzimní sezoně resp. jaké bude mít tým cíle na jaře?
Máša: Podzim už je jasnej, na tom už nic nezměníme, ale na jaře bych viděl jako cíl postup do pětky a taky bych si přál vsítit aspoň jeden gól, protože v šestce jsem dosud neskóroval... :-)
Láďa: Díky za rozhovor.
Máša: Nemáš vůbec zač, Láďo :-)

SKA TORPEDO OHROBEC

    Copyright Torpedo Ohrobec 2003   Webmaster: Lukáš Mašek   e-mail: maasha@email.cz