góly 27.+ 59. Kabelka Mar., 32.+ 44. Nedavaška V. -
rozhodčí (tým) Kabeláčová Zd. (delegovaná za tým) 2
Herní podmínky (10 maximum)
Muž Torpeda v utkání Jan Vejražka
Sestava Torpeda:
Nezbeda (46.- 55. Šmied) - Eppert, Šmied - Dratva, Opočenský, Štefánek - Mašek (C), Vejražka, Suchánek

Jinonice Na veledůležitý zápas s K.T.S. jsme se sešli v silné sestavě, poprvé v sezóně i s Vejražkou a s vírou, že dnes uděláme obrovský krok k finální záchraně. Soupeři nechyběla největší hvězda, devatenáctiletý talent Vojtěch Nedavaška z divizního Komárova.

Ilustrace

Od začátku bylo vidět, že to bude čistě souboj Torpeda s mladým Nedavaškou, a to se vší úctou k týmu K.T.S.. Po dvou šancích Dratvy, ale i několika šancích K.T.S., ve kterých měl prsty právě Nedavaška, jsme šli konečně do vedení, kdy se mezi střelce zapsal Vejražka. Hned dvě minuty poté bylo ještě veseleji, kdy se prosazuje Eppert - 2:0. Bohužel dvougólové vedení jsme udrželi jen čtyři minuty a po rohu K.T.S. se po hlavičce dostal míč zpátky ke Kabelkovi, který stojí ve vápně zády k bráně, kde mu správně pozičně postavený "na krk dýchá" Eppert, ale to bylo bohužel vše, co se v jeho "bránění" pro tento moment stalo a tak se Kabelka nemá problém otočit a zblízka zasune za tyč - 2:1. Vstup do druhého poločasu připomínal trochu měsíc starý scénář s Městskou policií. Zaslouženě vedeme, nemůže se nic stát, navýšíme náskok a v klidu dohrajeme... Ale ono ne. Na vlastní půlce zbytečně připraví o balon Nedavaška Štefánka, mazácky si poradí s o 24 let starším Šmiedem a pohotovou střelou propálí Nezbedu - 2:2. Ten samý hráč prokáže své střelecké kvality za čtyři minuty a obrat je na světě. Tohle se nám hrubě nepovedlo. Ještě zkusíme dvě minuty odehrát v klasické sestavě a pak přistoupíme k osvědčené taktice s autobrankářem Šmiedem a tahle medicína zabírá! Nejprve po precizní přihrávce Dratvy vyrovnává Vejražka a po dalších sedmi minutách po přihrávce Štefánka dává rovněž svůj druhý dnešní gól Eppert a my jdeme zpátky do důležitého vedení - 4:3! Bohužel, rozhodli jsme se v této taktice dále nepokračovat a po návratu Nezbedy mezi tři tyče se naše hra opět zadrhla. Centr na nabíhajícího útočníka K.T.S. chytí do ruky už se žlutým kartonkem napomínaný Suchánek a na posledních 210 sekund nás čekala hra v oslabení. Tu jsme ale úplně nenakoukali jako naši "zlatí hoši" a tak v posledních vteřinách utkání se po nedůrazném zákroku Nezbedy ve vápně bohužel prosazuje zkušený Kabelka a stanovuje konečný účet na 4:4. Remíza nám tedy vůbec nehraje do not, zejména po výsledcích na dalších hřištích a výhrách Misfits a Notorkrosu!
V příštím kole proti již sestupující La Famiglii musíme každopádně bodovat naplno a bohužel spoléhat i na ostatní, zejména na našeho dnešního soupeře K.T.S., že připraví alespoň o bod Misfits. Případně že Zimbru získá maximálně bod ze zbylých tří utkání (Městská policie, Warrior, Club de Falco) nebo že Černý koně již do konce sezony nezískají ani bod. Protože ruku na srdce, bodovat v posledním kole proti famózně hrajícímu Andezitu bude aktuálně pro nás opravdu sci-fi...