Herní podmínky (10 maximum)
Muž Torpeda v utkání Marek Opočenský
Sestava Torpeda:
Nezbeda - Dratva, Šmied - Eppert, Kozák, Opočenský, Štefánek - Mašek (C), Pánek

Jinonice Ne jeden z klíčových zápasů v boji o záchranu jsme se sešli v hodně pozměněné sestavě, ve které se po delší době objevili Dratva s Pánkem. A dnes nechtěli nechat nic na náhodě a zobnout oba body před čtvrnáctidenní pauzou.

Ilustrace

Úvod zápasu byl tentokrát hodně oťukávací a šance příliš nepřicházely. Opticky jsme na tom byli o něco lépe, ale až v deváté minutě se měnilo skóre, když Opočenský našel Epperta a ten si se skákavým balonem na brankové čáře poradil - 1:0. Pak ale převzal inicicativu soupeř a po většinu zbytku první poločasu byl lepším týmem, ale jeho šance likvidoval dnes naprosto fantasticky chytající jinonická roleta - Ladida Nezbeda. My se do šancí dostávali jen sporadicky a většinou to bylo po pěkných individuálních slalomech Dratvy, kterého soupeř nedokázal připravit o balon. Až ve 27. minutě se měnilo skóre, ale to opět na druhé straně a po nádherné akci z dílny Marcuse Aurelia, který z těžké pozice nachází Epperta a ten opět nemá problém uklidit na 2:0. Navýšit vedení může i Mašek po ideálním pasu Kozáka, ale vysoko přestřeluje. V závěru ještě vyrobí hrubici v rozehrávce Pánek, ale naštěstí dvougólové vedení díky obrannému zákroku Šmieda držíme. V druhém dějství se obraz hry trochu změnil, hra se více otevřela a šancí bylo o poznání více. Po krásném slalomu Dratvy dostane balon Štefánek a zkušeně navyšuje - 3:0. Po chybě Maška má další šanci soupeř, ale s tím si opět poradíme. Naopak po naší další oku lahodící akci, kterou založí skvěle hrající Kozák, posune na Opočenského a jeho nadýchaný centr hlavou uklízí Štefánek a rozhoduje definitivně - 4:0! Vraníci pak mají v rychlé sledu dvě obrovské šance, ale dvakrát netrefí z dvaceti centimetrů zcela odkrytou branku. I my se předháníme v zahazování, konkérně Eppert odmítá hattricky a i Štefánek s Pánkem. Naopak, dvě minuty před koncem se do té doby s velkým přehledem hrající Šmied dopustí ultrahrubice, kdy jeho zbytečná zpětná přihrávka patičkou našla místo Štefánka hostující útočníka a Nezbeda tak musí před shutoutem ještě jednou roztáhnout roletu naplno a připisuje si tak čisté konto s pořadovým číslem 41 a my výhru 4:0. Jelikož naši konkurenti o záchranu Misfits, Notorkros i La Famiglia prohráli (alespoň dle neoficiálních výsledků), příští zápas s K.T.S., který je až za čtvnáct dní, nás může v případě vítězství posunout a to pak hodně budeš někde, jak by řekla legendární Jolanda.

© Lukáš Mašek 2024

Copyright Torpedo Ohrobec 2009 Webmaster: Lukáš Mašek e-mail: Lukas.Masek@seznam.cz